Başbakan Erdoğan, PKK'lılara 'eve dönüş' çağrısı yaptı

Başbakan Erdoğan, PKK'lılara 'eve dönüş' çağrısı yaptı.16873
  • Giriş : 11.05.2008 / 20:51:00

Başbakan Erdoğan, terör örgütünün yolun sonuna geldiğini belirterek teröristlere ''eve dönüş'' çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sabah saatlerinde Rize'nin Güneysu ilçesinde temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, öğleden sonra ise Antalya'da yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katıldı.

Kepez Belediyesi Spor Tesisi önündeki törende konuşan Başbakan Erdoğan, memleketin birlik ve beraberliğine, huzur ve istikrarına, vatandaşların can ve mal güvenliğine kast eden terör örgütünün hiç bir ayrım, hiç bir değer tanımadığını, son menfur saldırılarla gösterdiğini vurguladı.

Son günlerdeki olayları doğru değerlendirmek için bir hususu iyi değerlendirmek gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, "O da şudur; çok yönlü terörle mücadelemiz, güvenlik güçlerimizce gerek polisimiz, gerek Türk silahlı Kuvvetleri'mizin son süreçte icra ettiği başarılı harekatlarla kritik bir aşama gelmiştir" dedi.

Erdoğan, son olarak da dün akşam sınır ötesindeki terör örgütü hedeflerine bir hava harekatı gerçekleştirildiğini belirterek, hedeflerin başarıyla vurulmasından sonra, kahraman pilotların emniyet içerisinde üslerine döndüklerini kaydetti.

Erdoğan "Aldığımız siyasi, diplomatik, sosyokültürel ekonomik tedbirlerle de gerek içeride, gerekse dışarıda yalnızlaşan, lojistik ve finansal kaynakları kesilen terör örgütünün şaşkınlık ve panik içerisinde olduğunu görüyoruz. Terör örgütünün içine düştüğü ruh halini, psikolojik çöküntüyü, dağınıklık ve çaresizliği örtbas etmeye yönelik, beyhude çırpınışlar içinde olduğunu çok açık ve net biçimde görüyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, artık terör örgütünün gerçek yüzünün tüm dünyada tanındığını, kendi karanlık düzenini sürdürmekten başka hiç bir amaç taşımadığının herkes tarafından anlaşıldığını dile getirdi.

"Bu yanlış yola girenlere bugün bir kez daha huzurlarınızda sesleniyorum, daha önce yaptığım çağrıyı tekrarlıyorum" diyen Erdoğan, "O yolla hiç bir yere varamayacağınızı siz de gördünüz, ne bir yere varmanız, ne de herhangi bir şey elde etmeniz mümkün. Kan ve nefret üzerine kurduğunuz karanlık düzeninizi daha fazla sürdüremeyeceğinizi siz de görüyorsunuz" dedi.

Terör örgütünün yolun sonuna geldiğini ifade eden Erdoğan, "Annelerinize, babalarınıza kardeşlerinize daha fazla acı yaşatmadan, gelin bu yanlış yoldan dönün diyorum. Bu alçakça saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifa ve milletimize baş sağlığı diliyorum" diye konuştu.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious