Başbakan Erdoğan, ''Şimdi yalanın fiyatı 1 YTL'' dedi

Başbakan Erdoğan, ''Şimdi yalanın fiyatı 1 YTL'' dedi.9284
  • Giriş : 15.07.2007 / 22:34:00

Erdoğan, ''Şimdi bildiğiniz gibi mazotçular türedi. Yalanın fiyatı düştü, şimdi yalan 1 YTL'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kazlıçeşme'de düzenlediği mitinge ''Aziz İstanbul, Aziz İstanbullular, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum'' diyerek başladı. İnce uzun siyaset yoluna, hizmet ve aşk yolculuğuna İstanbul'dan başladıklarını ifade eden Erdoğan, bu kente bir gün olsun sırtlarını dönmediklerini söyledi.


Başbakan Erdoğan, ''Bu muhteşem meydanda yüreklerini birleştiren 1 milyonu aşkın insan sadece İstanbul için, sadece kendisi için değil, Türkiye için buradadır''dedi.

Şimdi yalan 1 YTL

Erdoğan, ''Şimdi bildiğiniz gibi mazotçular türedi. Yalanın fiyatı düştü, şimdi yalan 1 YTL'' dedi. Başbakan'ın bu ifadelerine mitinge katılanların ''yuh'' diyerek karşılık vermeleri üzerine Erdoğan, ''AK Parti'nin yuhu Baykal'ın yuhuna benzemez. AK Parti demokratik sandıkta onu ortaya koyar ve Baykal'ı sandığa gömer, budur'' diye konuştu.

Erdoğan, mitinge katılanların ''Vur vur inlesin, Baykal dinlesin'' şeklindeki sloganları üzerine de vurmanın iki türü olduğunu dile getirerek, ''Bir, kavgacı ruhların vurması, bu işi başaran Bahçeli'dir. Bir de kriz tüccarları vardır, kriz tüccarı da Baykal'dır. AK Parti'nin vurması sandıktadır, oyları ile demokratik olarak ortaya koyar. Bizim farkımız da budur'' şeklinde konuştu.

Baykal'ı şehit sayısı ile vurdu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugün gazetelerde yer alan ilanında terörün kendisini esir aldığını iddia ettiğini hatırlatan Erdoğan, bu yıl şehit sayısının 73, Baykal'ın hükümette başbakan yardımcılığı yaptığı 1995 yılında ise şehit sayısının 1158 olduğunu söyledi. Erdoğan, ''Biz bir şehidimizin kanını 550 milletvekiline değişmeyiz'' dedi.

Seçim nedeniyle birçok miting yapıldığını dile getiren Başbakan Erdoğan, ''Sayın Baykal senin bir defa bu ülkede Doğu ve Güneydoğu Anadolu diye bir derdin var mı? Kaç kere gittin o bölgelere? Geçen gün Tunceli'ye gittin, orada da yuhaladılar ve iade ettiler'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious