Başbakan Erdoğan 14 bakan ile Çanakkale'ye geldi

Başbakan Erdoğan 14 bakan ile Çanakkale'ye geldi.7876
  • Giriş : 18.03.2008 / 09:13:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 09:37:36

Başbakan, Çanakkale'deki 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi anma törenlerine katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi anma törenlerine katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki 14 bakan, rötarlı olarak gece yarısı Ana uçağı ile Çanakkale'ye geldi.

Saatteki hızı 50 kilometre hızla esen rüzgar nedeniyle ilk seferde havaalnına inemeyen uçak ikinci seferde güçlükle inebildi. Ankara'dan uçak ile gelen Başbakan Erdoğan'ı Çanakkale Havaalanı'nda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve diğer daire amirleri ve partililer karşıladı. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile birlikte havaalanı çıkış kapısında gören partililer alkışlayarak Başbakan ile toklaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde soğuk havaya aldırmadan havaalanına kendisini karşılamaya gelen çocuklara Başbakan Erdoğan oyuncak hediye etti.

Partililerle tek tek tokalaşan Erdoğan, CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Göhan ile aracına binmeden önce uzun süre sohbet etti. Başbakan ve beraberindekiler daha sonra konaklamak için Çanakkale Polisevi'ne gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious