Başbakan Erdoğan açılışa katıldı

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları döneminde yaptıkları icraatlara dikkat çekerek, "Türkiye adeta aydınlık geleceğine hazırlanıyor." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Adalet Bakanlığı'na bağlı İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun yeni binasını hizmete açtı. Eskiden Darphane olarak kullanılan Bahçelievler Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'nun yeni binasının açışında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin geleceğine dair olumlu mesajlar verdi. Erdoğan, Türkiye'nin yeni ufuklara doğru özgüvenini kazanarak yürüdüğünü söyleyerek, "Şunu herkes bilmelidirki; Türkiye bu defa çıktığı medeniyet yolculuğundan geri döndürülemeyecek, hedeflerine mutlaka kavuşacaktır. Milletimizin önüne çıkartılan her türlü engeli aşarak karalılıkla, cesaretle, inançla bu kalkınma koşusunu sürdürecektir, neticeye kavuşturacaktır. Bunu başarmak Türkiye'yi değişen dünyanın gerisinde bırakmamak mecburiyetindeyiz." şeklinde konuştu. Bu hedefler doğrultusunda tüm kesimlere görevler düştüğünü, herkesin bilgisi ve donanımını artırmak zorunda olduğunu belirten Erdoğan, hükümet olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Erdoğan, "Türkiye'yi bir daha karanlıklara, krizlere, darlıklara, girdaplara düşürmemekte kararlıyız. Bu, hükümet olarak sadece bizim kararımız değildir. Bu bir millet kararıdır ve buna uymak zorundayız." dedi.

Erdoğan, geçen 3.5 yıllık iktidarları döneminde Türkiye'nin belini büken ağırlıkların büyük kısmını hafiflettiklerini belirterek, "Bu ülke hiç haketmediği ekonomik girdaplardan çıkartılmıştır. Şimdi değişim, kalkınma ve ilerleme zamanıdır." diye konuştu.

Törene katılan Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek de, yapılan Adli Tıp Kurumu ile İstanbul'da adalet sistemine yapılan yatırımların büyüklüğüne dikkat çekti. 2002 yılında tüm Türkiye'de yargıya 50 trilyon lira ödenek ayrıldığnı ifade eden Çiçek, "2006 yılında sadece İstanbul'da yargı için 1 katrilyon 51 trilyon lira yatırım gerçekleştirildi." şeklinde konuştu. Çiçek, tüm Cumhuriyet hükümetleri döneminde yargıya ayrılan para kadar, kendi dönemlerinde sadece İstanbul'a ödenek ayırdıklarını dile getirdi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun yeni binası hakkında iddialı konuşan Cemil Çiçek, "Su ana kadar gezmiş olduğum AB ülkeleri içerisinde böyle bir tesis yoktur." dedi.

Açışıla, Devet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious