Başbakan Erdoğan AKP Grubu'nda konuşma yapıyor

Başbakan Erdoğan AKP Grubu'nda konuşma yapıyor.7096
  • Giriş : 02.10.2007 / 13:00:00

Başbakan Erdoğan AKP Grubu'nda konuşma yapıyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Reform çalışmalrımız aynı karalılıkla devam edecektir. BM Genel Kurulu nedeniyle bulunduğumuz ABD'de çok önemli ikili temaslarda bulunduk.

BM'nin Güvenlik Konseyi üyeliğine adayız. Bu ziyaretimde bu konuda destek istedim.

Türkiye 22 Temmuz'dan sonra yepyeni bir döneme girmişti. yeni ve daha zorlu bir dönemin eşiğindeyiz. Bu zorlu dönem bir sıçrama dönemidir. İhtiyacımız olan tek şey ortak hedefe kenetlenmektir.

Türkiye Özal'dan sonra içine kapandı gerileme dönemine girmiştir. 3 Kasım'dan sonra dünyaya açılan yeni bir Türkiye vardır. Türkiye'nin bu günlere gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Türkiye pek çok ülke için model oluşturmaya mahirdir. Türkiye'ye dışardan model arayanlar kendi tarihlerinin farkında olmayanlardır. Türkiye Cumhuriyeti tesadüflerle kurulan bir devlet değildir. Başka ülkeleri model gösterenler kendi milletine güvenmeyen bu milletin neleri başarabileceğini görmek istemeylerdir.

Senaryo aynı aktörler değişti. Bizi engellemek isteyenler de olacak. Bizim için aslolan milletimize hizmettir, ülkemizin kalkınmasıdır. Zümrelerinin çıkarlarını korumak için korku senaryo üretenler beyhude çaba içindedir.

Değişime karşı olanlar kendi menfaatlarının sıkıntısı içerisinde olanlardır. Anayasa çalışmasını gerekli bir vizyon olarak gerekir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious