Başbakan Erdoğan AKP Grup Toplantısı'nda konuşuyor

Başbakan Erdoğan AKP Grup Toplantısı'nda konuşuyor.7701
  • Giriş : 30.10.2007 / 11:56:00
  • Güncelleme : 30.10.2007 / 13:08:50

Başbakan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tek devlet, tek millet, tek bayrak değerlerini yüceltiyoruz. Türkiye'yi muassır medeniyetler seviyesine taşımakta kararlıyız. Ne mutlu bize ki milletimiz Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle özümsemiştir."

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti tüm olumsuzluklara rağmen bölgesinde istikrar ve güven vaat eden bir ülke haline gelmiştir."

"Türkiye bölgede akan kanın durması ve istikrarın sağlanması için elinden geleni yapacakatır. İsrail-Filistin ihtilafından Lübnan sorununa kadar Irak'taki kaosa kadar bütün meselelerde Türkiye etkin rol oynamakta kararlıdır."

"Türkiye başından beri Irkalı kardeşlerinin yanında olmuştur ve Irak'ın toprak bütünlüğü için elinden gelen çabayı göstermiştir."

"Irak'a komşu ülkeler dışişleri bakanları toplantısı 2-3 kasım'da İstanbul'da yapılacak. Bu girişimi bildiğiniz gibi Türkiye başlatmıştır. Bu toplantıyla bölgenin en önemli konularından biri olan Irak'ın durumu değerlendirilecektir. Bu toplantı Irak'ın geleceği ve bölgemiz açısından hayati önem taşıdığı gibi içinden geçtiğimiz süreç bakımından da kritik öneme sahiptir."

"Türkiye terör konusunda malesef gereken desteği göremiyoruz. Uluslararası desteği sağlamak için yoğun çaba sarfediyoruz. Geçen hafta yaptığım Romanya ve İngiltere ziyaretlerinde bu kapsamda girişimlerimiz oldu. Ayrıca Dışişleri Bakanı Babacan'ın ortadoğu gezisi de bu kapsamda önemlidir."

"Gelinen noktada Türkiye'nin askeri bir süreç başlatması da kaçınıulmaz. TSK aralıksız olarak operasyonlara devam ediyor. Terör 30 yıllık mesele. 30 yılda teröre çok can verdik çok fedakarlıkta bulunduk. Türkiye Cuymhuriyeti hukuka bağlı kalarak teröre karşı büyük özveri gösterdi. Toplumsal bütünlükten taviz vermedişk. Bu konuda sağduyuyu ve toplumsal huzuru bozacak girişimlere izin vermemeliyiz."

"Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla aklıselimi rehber kılarak terörün üstesinden gelecektir. Milletimiz de terörün amaçlarının farkındadır. Şunu herkes bilsin ki; iktidar sorumlıuğulu hamaset, acelecilik ve dar görüşlülük kaldırmaz. Bize yakışan birliğimize yönelen saldırılarıo devlet olmanın sorumluluğuyla bertaraf etmektir. Hamsetle ve sorumsuzca hareket edemeyiz. Aklın rehberliğinde kararlar almak konusunda devlet teyakkuz halindedir."

"TV kanallarında kendilerini terör uzmanı olarak lanse edenler bu ülkenin birliğine beraberliğine saldırıyorlar. Bunların sırtında herhangi bir sorumluluk yok. Oraya gelip acaba biz hükümeti nasıl köşeye sıkıştırırız düşüncesindeler. Yaptıkları başka bir iş yok. Biz bu işle mücadele derken televizyonları dolşıp ülkenin birliğine kurşun sıkacaklara izin vermeyeceğiz, karşılarında olacağızz. Madem bunlar bu işleri çok iyi biliyorlar seçimlerde siyasete girip oy isteselerdi."   

"Milletçe azami dikkat göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Cumhuriyet bayramı Mehmetçiğe yapılan saldırılar nedeniyle buruk geçti. Milletimizin sergilediği tablo da bu yöndeydi. Tarihi derinliğimiz her türlü provakasyonu bertaraf edecek güçtedir. Dünyanın bütün gözlerinin üzerimizde olduğu bu günlerde daha çok sağduyuya daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var."

DEVAMI GELECEK...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious