Başbakan Erdoğan Almanya'ya gitti

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Berlin'de düzenlenecek olan Türk-Alman Ekonomi Kongresi'ne katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özel ANA uçağı ile Esenboğa Havalimanı'ndan hareket eden Erdoğan'ı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve diğer yetkililer uğurladı. Hareketinden önce bir açıklama yapan Erdoğan, programı hakkında bilgi verdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Almanya Başbakanı Merkel ile görüşeceğini söyleyen Erdoğan, görüşmenin ana gündeminin Türkiye'nin AB süreci olacağını kaydetti. Erdoğan, Merkel ile bölgesel sorunları da görüşme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Erdoğan, bir gazetecinin sorusu üzerine; CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Danıştay saldırılarındaki çete bağlantıları hakkında söylediği 'Ivır zıvır' sözlerini değerlendirdi. Yürütme olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini belirten Erdoğan, "Bu tür yaklaşımlar geçmişte de aynı şekilde oldu. Biz aynı yanlışa düşmeyiz." dedi. Yürütme olarak olayı bütün ilintilerine varıncaya kadar istihbarat örgütleri ile elele vermek suretiyle yakalayıp yargıya teslim edeceklerini kaydeden Erdoğan, bundan sonra da yargı sürecinin işleyeceğini belirtti. Erdoğan, "Ortada kanlı bir çete olduğunu söyledim. Aynı noktadayım, tüm güvenlik gğüçlerimiz ve arkadaşlarımızla takip ediyoruz. Nerelere ulaşacaksa ulaşacağız" diye konuştu.

CHP lideri Baykal'ın 'Bu olayda iktidarında katkısı olduğuna şüphem yok' sözlerini de yorumlayan Erdoğan, "Ben anlamakta zorlanıyorum halkım nasıl anlıyor onu da bilmiyorum. Herhalde bu da ıvır zıvır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious