Başbakan Erdoğan Ankara'ya gitti

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Arkadaşının oğlunun düğün törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan Ankara'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Düğünden ayrıldıktan sonra havalimanına hareket eden Erdoğan'ın konvoyu Tem Otoyolu Okmeydanı mevkiindeki bir kaza nedeniyle bir süre durakladı. Korumalarından kaza hakkında bilgi alan Başbakan Erdoğan, yaralı olmadığını öğrenince yoluna devam etti. Başbakan Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan, saat 23:00'te özel Ata uçağı ile İstanbul'dan Ankara'ya hareket etti.
Pazar günü tatilini İstanbul'da geçiren Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gün içinde bazı tanıdıklarını ziyaret etti. Başbakan Erdoğan'ın akşam programında ise düğün töreni vardı. Hıdiv Kasrı'ndaki törende İşadamı Sülayman Dursun'un kızı Büşra Dursun ile Başbakan Erdoğan'ın arkadaşı Zafer Yurdaner'in oğlu İskender Yurdaner hayatlarını birleştirdi.

Düğün töreninden ayrılan Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere yola çıktı. Başbakan Erdoğan'ın konvoyu Tem Otoyolu Okmeydanı sapağı Arıcılar mevkiindeki bir kaza nedeniyle duraksamak zorunda kaldı. Kaza yapan iki aracın çekilmesi sırasında olay yerinden geçen Başbakan Erdoğan, korumaları aracılığıyla kaza yapan vatandaşlar hakkında bilgi aldı. Ölen ya da yaralananın bulunmadığını öğrenen Erdoğan, havalimanına doğru yoluna devam etti.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı Atatürk Havalimanı VIP Salonu'ndan İstanbul Valisi Muammer Güler ve İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah uğurladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious