Başbakan Erdoğan: "Atatürk'ün arkasına saklanmayın"

Başbakan Erdoğan:
  • Giriş : 14.04.2008 / 04:34:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 01:54:00

Erdoğan: "Sayın Baykal, artık Atatürk'ün arkasına saklanıp siyaset yapmayı bırakmalısın"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi. "Milletimizin laiklikle ilgili bir problemi yok, Baykal'ın dayatmacı anlayışıyla problemi var" diyen Erdoğan, milletin laikliği, demokrasiyi ve hukuku korumasını çok iyi bildiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'de laikliğin oylamasını isteyen yok. Buna ihtiyaç da yok. Çünkü, Baykal ve zihniyeti dışında milletimizin laiklikten yana olduğundan kimsenin şühpesi yok" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a seslenmek istediğini ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Sayın Baykal; gerçi sana bu kadar vakit ayırmayı kendime zül telakki ediyorum. Sayın Baykal, artık Atatürk'ün arkasına saklanıp siyaset yapmayı bırakmalısın. Biz senin cemaziyel evvelini gayet iyi biliriz. CHP zihniyetinin, vefatından hemen sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerinin Türk parasından nasıl çıkardığını iyi biliyoruz. CHP zihniyetinin devlet dairelerinden, Atatürk'ün posterlerini, vefatından sonra bütün ofislerden nasıl indirdiğini iyi biliyoruz. PTT pullarından Atatürk resimlerini nasıl kaldırdıklarını çok iyi biliyoruz.

CHP öncelikle, geçmişindeki bu kara lekeleri, fırsat buldukça neler yaptıklarını hatırlayıp, geçmişinndeki bu kara lekeleri çıkarıp atsın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious