Başbakan Erdoğan: Bizim öfkemiz imtiyaz isteyene

Başbakan Erdoğan: Bizim öfkemiz imtiyaz isteyene.19610
  • Giriş : 23.03.2008 / 01:33:00
  • Güncelleme : 23.03.2008 / 01:15:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Kadın kolları Kongresi'nde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Tayyip Erdoğan Gaziantep'te partisinin kadın kolları toplantısında yaptığı konuşmada, "Biz varlığımızı milletten alıyoruz. Bizim taşıdığımız emanet milletin emanetidir. Bizim menfatimiz millete hizmet etmekten başka bir şey değildir. İyi dinleyin. Türkiye kazanacaksa, biz kaybetmeye hazırız. Hepimiz aynı gökkubbe altında yaşıyoruz. İktidarlar gelir ve gider. Dünya Sultan Süleyman'a kalmadı. Aslolan millettir, bayraktır, vatandır, devlettir. 22 Temmuz'da AK Partiye sağdan soldan saldırdılar. Ama ne oldu, Millet buyur yüzde 47 dedi ve yola devam dedi. Biz kavga için değil sevgi için geldik. Başbakan öfke dağıtıyor diyorlar. Başbakan öfke dağıtırken bile bu ülkeye hizmet ediyordur. Bu başbakanın öfkesi adalet isteyenlere değil, imtiyaz isteyenleredir. Çünkü 5 yıllık süre içinde biz imtiyaz dağıtmadık. Millete imtiyaz dağıtmaya çalıştık." Dedi.BAŞBAKAN'IN KONUŞMASINDAN NOTLAR

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından notlar:

- AK Parti Milli İradeyi iktidara taşımaktan öte muradı olmayan partidir.

- Bizim varlık sebebimiz Türkiye'ye, insanımıza hizmet etmektir.

-Altını çiziyorum. Eğer Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız.

- İktidarlar gelir gider. Bu dünya Sultan Sülayman'a kaldı mı? kalmadı.

- Öyle insanlar gelip geçmiştir ki isimleri anılmaz, öyle insanlar gelmiştir ki isimleri hala hatıralarımızdadır. AK Parti o anılanlardan olma gayreti içindedir.

- AK Partiye sağdan soldan nasıl saldırıldığını biliyorsunuz. Ama ne oldu milletimizin aklı selimi Türkiye'mizi siz başarıyla taşıdınız bu yıl size yüzde 47 dedi tekrar yola devam.- Demokrasilerde bizim talebimiz. Ellerin kırılması olmaz. Bizim talebimiz şifa dağıtmak olur. Çünkü biz şifa için varız. Kavga için gelmedik. Sevgi için geldik. Bizim farkımız bu. Bizi anlamak istemeyenler olabilir. Diyorlarki Başbakan öfke dağıtıyor diyor. Başbakanın o öfke dağıttığı anda bile bu ülkeye hizmet vardır.

- Bizim öfkemiz bizden adalet isteyenlere değil, imtiyaz isteyenleredir. 5 yılda imtiyaz dağıtmadık. İmtiyazın millete ait olduğunu bildik ve millete imtiyaz dağıtıyoruz. Milletimizden esirgeneni milletimize veriyoruz.

- 79 senede Türkiye'nin milli gelirini 189 milyar dolara çıkaranlar 5 sene de bunun üzerine 308 milyar dolar ekleyen AK Parti iktidarına ne yüzle sataşıyorlar. İhracatı 36 milyarı 5 senede 71 milyar dolar ilave eden AK Parti iktidarını hangi dille eleştiriyorlar. Bitmedi Merkez Bankasının kasasında 26.5 milyar dolar vardı şimdi 72 milyar dolar var. Birileri boşalttı biz dolduruyoruz. Yanlışımız burada mı

- Eksiklerimiz yok mudur? var. Ama bardağın şöyle bir boş bir de dolu tarafına bakın. Bardak doluyor. Bardakta boş yer çok az kaldı. İnşallah o da dolacak.

- Bu yolda ilk günkü aşk ve şevkle yürümeye devam edeceğiz. Çünkü Bu bir ülke davasıdır. Bir memleket davasıdır.

- Meşru zeminde her türlü engeli aşmak için çalışacağız. Adı gibi ak pak bir yolun yolcusuyuz. Başımızı yastığa koyduğumuzda bu millet davasına en küçük gölge düşürmeden hizmet etmenin endişesini taşıyoruz. Kulağımızı milletin sesinden ayrılmadan. Durmak yok yola devam.

- Son günlerde televizyona çıkıyor. Hep söyledikleri şu. Milletin birbirine güveni kalmadı. Siz caddede sokaktasınız var mı böyle birşey? Şöyle gür sesle söyleyin de duysunlar. Neden söylüyorlar. Çünkü halkın arasına girmiyorlar da ondan. Fildişi kulelerden sesleniyorlar. Milletin böyle bir derdi yok. Millet huzur bulmuş, istikrar bulmuş bu zemini kirletmek istiyorlar.

- İnsaf böyle bir şeyi hiç kimsenin söylemeye hakkı yok.

- Faizler düştü. Faiz yüzde 63'tü şimdi 16-17. Nereden nereye.

- Onlar gibi hareket etseydik şimdi Türkiye'nin borcu 400 milyar dolar olacaktı. Ama şimdi 200 milyar dolar. Bunlar bu hesabı yapamazlar. Mantıkları ona çalışmıyor. Çamur at izi kalsın. Ama tutmayacak. Çünkü çarşı pazar bunu söylüyor.

Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, Başbakan Erdoğan daha sonra, "Televizyona çıkıp konuşanlara üzülüyorum. Diyorlarki milletin bir birine güveni kalmadı. Var mı böyle bir şey? Bunların halkın arasına girdikleri yok. Milletin böyle bir birine şüpheyle bakmak diye derdi yok. Ama bu zemini gölgelemek, kirletmek isteyenler var. Şimdi bir süreç başladı. Halkı AK Partinin karşısına nasıl çıkarırız. Onu düşünüyorlar. Baykal ülke kötüye gidiyor diyor. Sen zaten hep niyet okuyuculuğu yaptın. Sen bunları nerden biliyordun. Acaba bunları nerelerle paslaşıyorsun? Ayrımcılığı yapan kim, Baykal zihniyeti. Bizim zihniyetimizde ayrımcılık yok. Baykal İmamı Yusuf'tan bahsediyor..Bunlardan fetvada söylüyor. O söylerse olur. Meşruu... Hacıbektaş, Mevlana'da Şeb-i Arus'daki konuşmalar nefis. Onlara bir şey yok. Tayyip Erdoğan kenarından geçse kıyametler kopuyor. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değimli?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious