Başbakan Erdoğan bugün Diyarbakır'a gidecek

Başbakan Erdoğan bugün Diyarbakır'a gidecek.75399
  • Giriş : 05.01.2008 / 00:21:00

Erdoğan, önceki gün 5 kişinin hayatını kaybettiği, 68 kişinin ise yaralandığı patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak için bugün Diyarbakır'a gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'tan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, bugün incelemelerde bulunmak için Diyarbakır'a gidiyor.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nın (MKYK) dünkü toplantısından sonra açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, Erdoğan'ın bugün Diyarbakır'a gideceğini açıkladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile AK Partili bazı milletvekillerinin dün sabah bölgeye gittiğini hatırlatan Sözen, bugün sabah da Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün de yer alacağı geniş bir heyetin Diyarbakır'a gideceğini bildirdi.

Sözen, ayrıca toplantıda Erdoğan'ın Diyarbakır'daki terör eylemini "Türkiye adına büyük bir vahşet" olarak değerlendirdiğini belirtti.

Bu arada CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da yarın Diyarbakır'a gideceği öğrenildi.

Büyükanıt Diyarbakır'daydı

3 Ocak'ta kanlı bir saldırıya sahne olan Diyarbakır'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt dün bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Büyükanıt, "Diyarbakır'daki saldırının yalnızca silahlı kuvvetlere değil, aynı zamanda halka karşı da yapıldığını" açıklamıştı.

Diyarbakır'da terör: 5 ölü, 68 yaralı

Diyarbakır'da, 3 Ocak'ta, park halindeki bir otomobile konulan bomba, askeri personeli taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Saldırı sonucu 4'ü öğrenci 5 kişi hayatını kaybetti, 68 kişi de yaralandı.

6'sı ağır 68 yaralı arasında askeri personel ve öğrenciler de bulunuyor.

Patlama sonucu askeri servis aracı ile infilak eden aracın yanında park halinde bulunan 5 sivil araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

25 araç, 5 apartmanın caddeye bakan cephesinde bulunan daireler ve altlarında faaliyet gösteren 14 işyerinde de maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious