Başbakan Erdoğan: "Bütün belediyelere eşit davrandık"

Başbakan Erdoğan:
  • Giriş : 15.12.2007 / 18:17:00

Başbakan Erdoğan, belediyeler arasında ayrımcılık yapmadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümet olarak asla belediyeler arasında ayrımcılık yapmadıklarını, hangi siyasi partiden olursa olsun tüm belediyelere aynı mesafede olduklarını söyledi.

Çeşitli açılışlara katılmak üzere İzmir'e gelen Başbakan Erdoğan, Gaziemir Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Buradan ayrılırken bindiği Başbakanlıka ait otobüsten eşi Emine Erdoğan ile vatandaşları selamlayan Başbakan Erdoğan, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Sarnıç belde Belediyesi yeni hizmet binasının açılışını yapan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, çeşitli açılışlara katılmak üzere İzmir'e geldiklerini belirterek, ''Yarın 10 yıllardır konuşulan, ama bir türlü ne başlanan, ne bitirilen Beydağ Barajının açılışını yapıyoruz. Ödemiş ovasının sulanmasından tutunuz, İzmir'in yeni bir değişim ve dönüşüm vesilesi olacaktır'' dedi.

Yerel yönetimlerin önemine değinen Başbakan Erdoğan, ''Ben de belediye başkanlığından Başbakan olmuş bir kardeşinizim. Yerel hizmetlerin ne olduğunu çok iyi bilirim. Yerel hizmetlerle bir belediye başkanının halkla bütünleşmesini çok iyi bilirim. Eğer demokrasiyi yaşamak istiyorsanız, belediye, belediyecilik, belediye başkanlığı. Halkla en yakın olunan nokta belediye başkanlığıdır. Eğer halkıyla belediye başkanı bütünleşiyorsa, halk onu hiçbir zaman unutmaz ama halkına tepeden bakıyorsa, halkının içine karışmıyor, onun rızasını kazanmıyorsa getirdiği gibi halk götürür'' diye konuştu.

Biz ayırım yapmıyoruz!

Belediyeler arasında asla ayrımcılık yapmadıklarını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: ''Hangi siyasi partiden olursa olsun, tüm belediyelere aynı mesafede olduk. Hiçbir belediyenin parasının tamamına el koymadık. Bizden önceki iktidar, maalesef AK Partili belediyelerin tamamına el koydu. Ama biz bunu yapmadık. Eğer devlete borcu varsa, buna rağmen yüzde 60'ını kendisine verdik. Yüzde 40'ını borcuna karşılık mahsup ettik. Çünkü personelin maaşının ödenmesi, hizmetlerin yürümesi lazım.''

Başbakan Erdoğan, belediyelerin planlama çalışmalarına özen göstermesini isteyerek, kentsel dönüşüm ve değişimin kendileri için önemi olduğunu ifade etti ve kurdeleyi keserek,hizmet binasının açılışını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious