Başbakan Erdoğan CHP'ye yüklendi

Başbakan Erdoğan CHP'ye yüklendi.13932
  • Giriş : 14.02.2009 / 17:56:00

Akşam Gazetesi, Erdoğan'ın Sevgililer Günü'nde eşiyle birlikte Ferhat'la Şirin'in şehrine gideceğini yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ERDOĞAN'IN KONUŞMALARINDAN BAŞLIKLAR

Bize engel çıkartanlara karşı ne söyleyeceğimizi Sinoplu kardeşlerim iyi bilir. Sinoplu Diyojen demiş ya 'Gölge etme başka ihsan istemem.' Şimdi yarın yazarlar yazar 'Başbakan yine Diyojen dedi' diye. İçeriğine bakın içeriğine...

Ne derlerse desinler söylüyorum. Yalan yanlış haber yapan medyayı evinize sokmayın. Bugün bir tanesi bir haber yapmış. Çok enteresan. Başbakan Sevgililer Günü'nü Ferhat ile Şirin'in şehri Amasya'da kutlayacak diyor. Halbuki benim eşim bugün Katar'da. Biz buradayız. Nerden aldın bu haberi?

Bu aralar beni tüccarlarla ortak gösteriyorlar. Efendim şu arazi AK Parti'li belediye başkanı ile ranta dönüştü. Eğer ranta dönüştürüyorsa neden Futbol Federasyonu'na hibe ettiler. Hasan Doğan'ın emeli de buydu. Spor Meslek Lisesi yapılacak. Buraya AK Parti İstanbul İl Teşkilatı yapılacak yazıyor haberde. Eline gözüne dursun. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı Sütlüce'de yapıldı. Bu tür yalan yanlış yazan medyaya karşıyız. Bunlar da CHP'nin yandaşı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de iyi anlaşıyorlar. Ama bu mumunuz da sönecek. Biz medyanınn kurduğu parti değiliz. Bu milletin kurduğu partiyiz. AK Parti'yi medya ya da medya patronları kurmadı.

BENİM İÇİN "MUHTAR BİLE OLAMAZ" DİYORLARDI

Benim için 'Erdoğan muhtar bile olamaz' diyorlardı. Ama benim milletim Erdoğan'a Başbakanlık verdi. Bu nasıl bir çelişki. Sinop'un Alperenlerinden Sarı Saltuğ'un bir sözü var: "Sözün kesin olsun Hak dilinden gelsin". Bunlarda böyle bir şey yok. Milletin arzularının ihtiyaçlarının önünde yıllarca engel oldular. Bugun milletdin taleplerini hatırladılar. Şimdi sandık görünce açılımları hatırladılar.

Bu millet artık sandık demokratlarını seçim demokratlarını çok iyi tanıyor. Sandık zamanı gel demokrat ol. Yok öyle! Her zaman demokrat olacaksın.

KARA DELİKLERİ KAPATTIK

Küresel bir krizle karşı karşıyayız. Bu kriz ABD kaynaklı. Bunlar yıllar yılı seçim ekonomisiyle işi götürdü. Biz halkımıza böyle bir bedel ödetmemek için yasalar çıkardık, değişim ve dönüşümü gerçekleştirdik. Kara delikleri kapattık, halkın parasını halk için kullandık. O yüzden sağlam bir zeminde ilerliyoruz.

ALDIRMA GÖNÜL ALDIRMA

Türkiye artık eski Türkiye değil. O dönemin bir daha açılmayacağını görsünler anlasınlar. Biliyorsunuz Sinop Kalesi'nden Sinop hapisanesinden şairin güzel bir dizesi var. Neydi o? Başın öne eğilmesin, aldırma gönül aldırma. Bu çok önemli, mesele bu. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah bu Sinop hapisanesi de başı öne eğik olmayanların, aldıran gönüllerin değil, aldırmayan gönüllerin buluştuğu yer haline gelecek. AK Parti iktidarının görevi budur. Kültür turizminde de inşallah Sinop önemli bir merkez haline gelecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*