Başbakan Erdoğan da ümidini kesti

Başbakan Erdoğan da ümidini kesti.7308
  • Giriş : 01.06.2009 / 03:30:00
  • Güncelleme : 31.05.2009 / 23:44:42

Erdoğan, IMF ile anlaşma ihtimalinin giderek azaldığı görüşünü güçlendiren açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Ülkemin menfaatlerine halel getiremem. 1 yıldır anlaşmış değiliz. İsteklerimiz kabul edilmezse bu böyle devam eder" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilhamlarını şehitlerden, gazilerden aldıklarını, yollarını onların aydınlattığını söyledi. Erdoğan, partisinin Gaziantep il kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin halkın partisi olduğunu, tüm gücünü milletten aldığını vurguladı.

AK Parti'nin, milletin partisi olduğunu söyleyerek yola çıktıklarını ifade eden Erdoğan, ''Biz ilhamımızı şehitlerimizden alıyoruz, gazilerimizden alıyoruz. Bizim yolumuzu onlar aydınlatıyor. Bize onlar istikamet çiziyor. Bu hareket, bizim tüm bu gayretlerimiz, kendisine tarihten güç alıyor, kendisine köklü medeniyetimizden, kültürümüzden geleneklerimizden güç katıyor. Biz tüm desteğimizi, tüm gücümüzü milletimizden alıyoruz. Onun için hep ne dedik, 'Bu partiyi millet kurdu'. Ahmet, Mehmet tek tek... Hayır, millet kurdu. Siz kurdunuz. Bu partinin sahibi millet. Öyle çıktık bu yola'' dedi.

Kendilerine milletin istikametini istikamet olarak belirlediklerini söyleyen Erdoğan, milletin taleplerini, hedeflerini ve beklentilerini kendilerine öncü olarak aldıklarını kaydetti.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bu ülkede artık millete rağmen politika yapma dönemi, AK Parti ile son bulmuştur. Bu ülkede artık milletin arzularına, milletin taleplerine, milletin hedeflerine ters düşen politikalar üretme dönemi, AK Parti dönemi ile sona ermiştir. Gaziantep'in, Gazianteplilerin çıkarlarına ters düşen hiçbir politikayı, kimse Gaziantep'e dayatamaz. Türkiye'nin, aziz milletimizin çıkarlarına ters olan hiçbir politikayı hiç kimse bu ülkede artık uygulayamaz, uygulama zemini bulamaz.

Siyaset, millete hizmet üretmenin aracıdır. Hiç kimse siyaseti kendi çıkarları için kullanamaz. Kendi şahsi çıkarlarına alet edemez. Siyaset milletle yapılır. AK Parti siyaseti, millet için, milletle birlikte yapar. Milletimizin tercihinin ötesinde bir tercih, onun takdirinin ötesinde bir onay mekanizması yoktur. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'...''

Erdoğan, kendisine milletin dışında bir merci belirleyenlerin, bugüne kadar hep yanıldıklarını ifade ederek, ''Kendisine milletin dışında bir merci belirleyenler, bugüne kadar hep yanıldılar. Hem de bu ülkeye bu millete kaybettirdiler. Bu devirler artık AK Parti ile son bulmuştur. Sizinle son bulmuştur. Çünkü ben sizin gözlerinizde kararlılık görüyorum. Sizin gayretlerinizde, bu ülkenin geleceğine yönelik o aydınlık Türkiye'nin kuruluşunun alın terlerinin döküldüğünü görüyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*