Başbakan Erdoğan Diyarbakır'a geldi

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özel uçak ATA ile Diyarbakır'a geldi. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır programına İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bazı milletvekilleri ve parti yöneticileri de katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan'ı havaalanında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Aziz Akgül, Cavit Torun, Osman Aslan, Diyarbakır Valisi Efkan Ala, Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Belediye Başkanı Osman Baydemir, siyasi partilerin temsilcileri ve partililer karşıladı.

Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya gelen Demokratik Toplum Partisi üyesi bazı belediye başkanları protokol listesinde isimleri olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadılar.

Erdoğan'ın Diyarbakır programı dolayısıyla il genelinde olağanüstü güvenlik tedbirleri alındı. Öte yandan havaalanında 5 ambulansın hazır bekletilmesi ve karşılayacak vatandaşların güvenlik gerekçesiyle havaalanın uzağında bekletilmeleri dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır programını 40'ın üzerinde yerli ve yabancı basın mensubunun takip edeceği öğrenildi.

Partisinin Diyarbakır il kongresine katılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, buradaki temaslarını tamamladıktan sonra Siirt'e geçecek

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious