Başbakan Erdoğan Edirne'de, yine medyaya yüklendi

Başbakan Erdoğan Edirne'de, yine medyaya yüklendi.11716
  • Giriş : 29.03.2008 / 16:18:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 16:33:07

Erdoğan Edirne'ye yapılan hizmetlerin medya tarafından yazılmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Şu ana kadar bu bölgelere Doğu ve Güneydoğu'ya yaptığımız yatırım 8,5 trilyonluk yatırım yaptık. Bunu yazmazlar, bunu göstermezler. Malum medya başka şeylerle uğraşıyor. Acaba aramıza nasıl nifak sokacaklar, bunlarla uğraşıyor. Ama onlar ülkeyi nasıl karıştırırız diye yazarlar. Hele CHP yanlısı medya varya acaba bu işi nasıl karıştırırız gayreti içinde.
Yazmazlar... Fitne fesat nasıl çıkarılır onu yazarlar.

Biz dinsel milliyetçiliğpe karşıyız. Ülkeimizin yüzde 99'u müslüman eyvallah. Ama laikliğin gereği olan diğer inançlara da saygımız var. Farklı inançlarda olanlarda, inançlarını yerine getirecekler.

Bize şimdi diyorlar ki, "Çetelerle nedenb bu kadar uğraşıyorsunuz." Milletimiz bize oy verirken, "Çeteleri çökertecek misiniz?" diye sordu.

Devletin milletle bütünleşmesinden endişe duyanlar artık bu anlayışla miyadı dolmuştur. Burda rahat olun. Herkesin önceliği milli iradeye saygı duymak olmalı. Halkın menfaatlerine yönelik olmalı. Sağduyu çağrısı yapanların hepisine teşekkür ediyorum. Diyorum ki, bunun içini iyi doldurun. İmtiyaz isteyenler için değil adalet isteyenler için sağduyu çağrısı oldun. Türkiye'de Adaletin hakca dağıtılmasını ihmal etmeyelim. Gün, demokrasinin, adaletin çıtasının yükseltme günü olsun.

Çok çileli yollardan geldik. Bugün de yolumuza engel koymaya kalşkanlar var. Ama biz bu engelleri hep birlikte bu çileli yolları gül bahçesine çevireceğiz.

Hizip çıkarmaya çalışanların, marjinal çevrelerin işi kolaydır, ama bizim işimiz zor.

AYRINTILAR GELECEK

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious