Başbakan Erdoğan: 'Elektriğe zam yok'

  • Giriş : 18.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan elektriğe zam yapılacak söylentilerini yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlayan 6. Dünya Türk İş Adamları Kurultay’ından çıkarken gazetecilerin elektrik zammıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Ankara Sanayi Odası Başkanı’nın açıklamaları ve bir gazetenin konuya ilişkin haberini hatırlatması üzerine, Başbakan Erdoğan, "Benim bakanımdan duydunuz mu? Bizden duydunuz mu? Şartlar oluşursa böyle bir şey yapmamız gerekirse biz bunu açıklarız, ama sağır duymaz uydurur durmadan uyduruyorsunuz. Benden duydunuz mu diyorum yok diyorsunuz. Filanca Sanayi Odası Başkanı söylemiş, filanca gazete yazmış. Halkı aldatmayın. Halkta endişe yaratmayın. Böyle bir şey yokken niçin bunları söylüyorsunuz. Aylardır bu konuyu konuşuyorsunuz. 4 yıl geçti biz elektriğe zam yaptık mı? Bu hükümetin bu yönünü konuşmuyorsunuz. Şimdi seçimler yaklaşıyor, Başbakanım elektriğe zam mı gelecek... Böyle bir şey yok. Böyle bir şey olsa zaten biz bunu açıklarız." şeklinde cevapladı.

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dünya Türk İş Adamları Kurultay’ı tarihinde ilk kez oluşturulan İller Yatırım Borsası’nı gezdi. İl temsilcilerinin yatırımcılarla doğrudan ilişkiler kurması amacıyla illerin yatırım imkânlarının kültürel, sosyal ve coğrafi özelliklerinin tanıtıldığı borsada Başbakan Erdoğan, stantları tek tek gezerek il temsilcileriyle sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious