Başbakan Erdoğan 'emekli subaylar'ı ağırladı

Başbakan Erdoğan 'emekli subaylar'ı ağırladı.12608
  • Giriş : 16.07.2008 / 20:09:00

Erdoğan, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Mustafa Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Merkez Bina'daki kabul basına kapalı gerçekleşti.

Erol ve beraberindekiler Başbakanlık'tan ayrılırken yaptıkları açıklamada, Başbakan Erdoğan'a ''bazı sorunlarını ve Türkiye'deki bazı durumlar hakkındaki düşüncelerini ilettikleri'' söyledi.

Erol, Başbakan Erdoğan'ın sorunları dinlediğini ve bazı talepleriyle ilgili Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı'na çalışma yapmaları konusunda talimat verdiğini belirtti.

Başbakan Erdoğan'a ilettikleri sorunların içeriğinin sorulması üzerine Erol, Türkiye genelinde 79 şubesi ve 102 bin 500 üyesi bulunan Derneğin, büyük bir aileye hizmet ettiğini söyledi.

Özlük haklarıyla ilgili sorunlarını ilettiklerini belirten Erol, bunların arasında yüksek lisans ve doktora yapmış olsalar da astsubaylara birinci derecenin dördüncü kademesine yükselme hakkı tanınmadığını ifade etti.

''Ergenekon'' Soruşturması'na ilişkin konuların gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Erol, ''Siyasi konuda herhangi bir değerlendirme, görüşmemiz olmadı'' dedi.

Dernek olarak ''Sivil savcılığın yetkisiz olduğuna'' dair bir açıklama yaptıkları hatırlatılarak bu konuyla ilgili düşüncelerini Başbakan'a aktarıp aktarmadıklarının sorulması üzerine Erol, görüşmede bu konunun gündeme gelmediğini ifade etti.

Yargı sistemine, hakim ve savcılara güvenlerinin tam olduğunu belirten Erol, ancak yargıya dışarıdan müdahalelere karşı olduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*