Başbakan Erdoğan: 'Gelişme yok'

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, İran'da gözaltına alınan İngiliz askerleri ile ilgili olarak görüşmelerin devam ettiğini ancak hala bir gelişme olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta düzenlenecek Arab Birliği Zirvesi'ne katılmak üzere bu ülkeye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İran'da gözaltında tutulan İngiliz askerleri ile ilgili bir gelişme var mı şeklinde sorulan soruya Başbakan, "İngiliz askerleri ile ilgili görüşme devam ediyor, ancak bir gelişme yok" şeklinde cevap verdi.

Arap Birliği zirvesinde Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile görüşecek misiniz şeklinde bir soruya Erdoğan "Şu anda kendisi ile randevumuz yok, diğer liderlerle olduğu ile orada bir fırsat olursa görüşürüz" dedi.

Erdoğan, Türkiye'yi ziyaret eden Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile görüşmesinde bölgesel sorunları paylaştıklarını dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, havalimanındaki toplantıda Riyad'da düzenlenecek zirve hakkında bilgi vermesinin ardından Suudi Arabistan'a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious