Başbakan Erdoğan gol attı! (2)

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile Latin karması arasında oynanan maçta yer aldı. Erdoğan ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim beyaz takım ile oyuna başlarken ilk golü Avusturya Başbakanı Wolfgang Schüssel attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu gol ile maça beraberlik sağlandı. 22. Dakikada gelişen atakta ise ceza alanı önünde topla buluşan Başbakan Erdoğan gelişine vurdu ve beyaz takımı 2-1 öne geçirdi.
Maç öncesi bir konuşma yapan Schüssel, Romanya'daki sokak çocuklarının kurtarılması için bu organizasyonu düzenlediklerini hatırlattı ve "en önemli projemiz bu" dedi. Avusturya Başbakanı Schüssel'in organize ettiği maç, Budocenter Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. AB karmasındaki diğer isimler şöyle: "Avusturya Başbakanı Wolfgang Schüssel, Avusturya Milli Takım Teknik Direktörü Josef Hckersberger, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, İspanya Başbakanı Jose Luis Zapatero, Hırvatistan Başbakanı Ivo Sanader, Slovenya Başbakanı Jaenez Jansa, AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, Romanya Başbakanı Calin Popescu - Tariceanu ile Bulgaristan Başbakanı Sergei Stanishev."

AB'ye üye ve aday ülkelerin başbakanları ile birer milli futbolcunun yer alacağı maçta, salon futbolu kuralları uygulanacak. Erdoğan'ın rakibi olan Latin Amerika Karması'nda Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Arjantin Devlet Başkanı Nestor Carlos Kirchner, Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe Velez, Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, El Salvador Devlet Başkanı Elias Antonio Saca, Peru Devlet Başkanı Alajandro Toledo, Paraguay Devlet Başkanı Nicanor Duarte Frutos, Panama Devlet Başkanı Martin Torrijos Espino ve Guyana Devlet Başkanı Bharrat Jagdeo'nun yer alıyor.Maçtan dakikalar:


26. dakika Maviler adına gelişen atakta bu kez Sloven başbakan topa vurdu ve skoru 2-2'ye getiren golü kaydetti.

29. Beyaz Takım'ın geliştiridği atakta bu kez Hırvatistan Başbakanı skoru 3-2'ye taşıyan golü kaydetti.

32. dakika Beyaz takımın peş peşe güzel paslaşması gol getirmezken Mavi takım adına gelişen atakta Oli Rehn'in golü ile skor 3-3'e geldi.

Mavi takımın üst üste geliştirdiği iki atak golle sonuçlandı ve Maviler oyunda 5-3 öne geçtiler. Mavi takım Oli Rehn 'in golü ile durum 6-3' oldu. Mavilerden gelen golden sonra durum bir anda 7-3 oldu. Ardından beyazların golü geldi maçın bitemsine 2 dakika kala skor 7-4 oldu.

39. dakika Fatih terim ceza alanı içinde kaleci tarafından düşürüldü kazanılan penaltı sonrasında beyaz takım skoru 7-5'e taşıdı.

42. dakika Beyazların geliştirdiği atakta Başbakan Erdoğan'ın pasında beyazlar bir gol daha kaydetti skor 7-6'ya taşındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious