Başbakan Erdoğan gönderme yaptı

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Partisinin Antalya 2. İl Kongresi'ne katıldıktan sonra Antalya Aşır Aksu Devlet Hastanesi'ni hizmete açan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son üç yılda 59 tane hastane açtıklarını ve sağlıkta bir reform yaptıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

3 Kasım 2002 tarihinden beri Türkiye'nin emin adımlarla, mutlu ve müreffeh bir geleceğe doğru değişerek, yenilenerek, tazelenerek adım adım ilerlediğini ifade eden Erdoğan, Türk ekonomisinin, Cumhuriyet tarihinin en parlak dönemini yaşadığını anlattı.

Antalya Aşır Aksu Devlet Hastanesi'ni hizmete açan Başbakan, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve yüce Türk milletinin ortak heyecanının oluşturduğu sinerjiyle, muasır medeniyet seviyesinin ötelerine geçme yolunda, koşarak ilerlediğini ifade etti. İstikrarlı bir büyüme çizgisi yakalandığını anlatan Erdoğan, enflasyonun kontrol altına alındığını, sanayi üretimi ile ihracat ve turizm gelirlerinde de önemli rakamlara ulaşıldığını bildirdi. "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef olarak bizlere belirlemiş olduğu bu ufuk noktayı, bu millet muhakkak yakalayacaktır." diyen Erdoğan, Türk milletinin gelecek umutlarını gerçeğe dönüştürmeyi hiç bu kadar yakalayamadığını söyledi. Türkiye'nin her köşesinde hemen her gün açılışlar ve temel atma törenleri düzenlendiğini aktaran Başbakan Erdoğan, başarıya inanmayanları, milletin umutlarını karartmaya ve Türkiye'nin hızını kesmeye çalışmaktan vazgeçmeye çağırdı.

Konuşmasında geçmişten kalan birçok borcu ödediklerini belirten Erdoğan, IMF ile yapılan anlaşmaların, Merkez Bankası'nın uygulamaları ve batık bankalardan kazanılan paralar ile 93 katrilyon artı değer oluşturduklarını ifade etti. Hortuma dur diyerek vatandaşın parasını tekrar vatandaşa aktarmaya başladıklarını anlatan Erdoğan, "Hortuma devam etseydik bunlar olur muydu? Hortumlar kesildiği için paralar birikmeye başladı. Hortumcular artık istedikleri gibi devletin kasasını, kesesini kullanamıyorlar. Yönlendiremiyorlar. Hani bazı mahfillerin zaman zaman feryat edişleri var ya. Bu feryat edişlerin arkasında yatan gerçek, bu hükümeti istedikleri gibi kullanamadıklarından dolayıdır." dedi. Göreve geldiklerinden bu yana IMF'ye olan 24 milyar dolar borcun 13 milyar dolarını ödediklerini bildiren Erdoğan, "Bir taraftan yolsuzlukların ümüğünü sıkıyoruz. Bir taraftan da Türkiye'yi bir özgürlükler ülkesi haline getirmeye gayret ediyoruz. Yoksullarımızı daha güçlendirme gayreti içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 40 yıllık hedefi olan AB yolunda çok önemli bir kavşağı gördüklerini anlatan Erdoğan, "Türkiye için AB bir hayal olmaktan çıkmış, gerçek bir hedef haline gelmiştir." dedi. Bu milletin ayağa kalkmasından, gelecek umutlarını tazelemesinden, Türkiye'nin büyümesinden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan, bunun hep birlikte kazanma anlamına geldiğini, bu millete hizmet borçlu olduklarını ve başka da hiçbir meselelerinin olmadığını söyledi. Antalya Aşır Aksu Hastanesi'nin açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan çeşitli incelemelerde bulunduktan sonra Hastaneden ayrılırken küçük çocuklara oyunca hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious