Başbakan Erdoğan gördüğü çocuğa oyuncak veriyor

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, kongreye katılmak için stada gideceği güzergahta 3 yerde durarak oyuncak dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ana" uçağıyla geldiği Diyarbakır Havaalanından AK Parti Diyarbakır İl Kongresine katılmak için Atatürk Stadına gideceği güzengahta yol boyunca 3 defa durarak otobüsün yanına gelen çocuklara eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyuncak dağıttı. Erdoğan, Atatürk Stadına gidişatı boyunca bir helikopter güvenlik gerekçesiyle eskortluk yaptı.
Diyarbakır Havaalanı'na inen Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlardan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile AK Partili Diyarbakır milletvekilleri Atatürk Stadına doğru hareket etti. Yaklaşık 10 kilometre mesafedeki yol güzergahında 3 defa duran Erdoğan, seçim otobüsünün yanına gelen çocukların hepsine oyuncak verdi. 100'ün üzerinde çocuğa oyuncak veren Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yol kenarında bekleyen vatandaşları da selamladı.

Erdoğan'ın oyuncak dağıtımı sırasında Havaalanı ve Kuru Çeşme yolu üzerinde bir ara izdiham yaşandı. Oyuncak alamayan çocuklar birbirini ezmeye çalışırken kimisi ise ağladı. Oyuncağını alan çocuklar ise sevincini kameralara ve fotoğraf makinalarının objektiflerine hatıra resmi çektirerek paylaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious