Mustafa Erdoğan video - Tayyip Erdoğan'ın kardeşi kaseti sitelerde - Mustafa Erdoğan'ın kasedi

Mustafa Erdoğan video - Tayyip Erdoğan'ın kardeşi kaseti sitelerde - Mustafa Erdoğan'ın kasedi.18804
20.12.2013 / 11:48:32

Başbakan Erdoğan'ın kardeşine ait olduğu iddia edilen kaset akıllara "iftira" ihtimallerini getirdi. İşte detaylar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kardeşi işadamı Mustafa Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen bir video, paylaşım sitelerinde dolaşmaya başladı. Görüntüleri yayıncılık ilkemiz gereği yayınlamıyoruz.

Videodaki görüntülerden birşey anlamak çok güç. Görüntüler karanlık, bozuk ve ses çok az geliyor. Ancak buna rağmen sosyal medyadan yazılanlara bakıldığında görüntülerdeki kişinin Mustafa Erdoğan olduğuna dair kesin hüküm veriliyor.

Görüntü internet sitelerine çok yakın bir tarihte, dün gece yüklendi. Video, basın dünyasının çok ilgisini çekmese de, sosyal medyada çoktan konuşulmaya başlandı bile.

İFTİRA MI?

Görüntülerden hiç bir şey anlaşılamasına rağmen videonun servis edilmesi ve bunun paylaşılarak etraflıca yayılması akıllara soru işaretleri getirdi. Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının peşinden gelen bu video bir kurgu olabilir. Görüntülerin bu dönemde servis edilmesi "kirli bir oyun" olarak akıllara soru işaretleri getiriyor.

MHP DE BUNA BENZER ŞEYLER YAŞADI AMA O ZAMAN GÖRÜNTÜLER ÇOK NET OLDUĞU İÇİN BU İDDİALAR GERÇEK ÇIKTI

2011 seçimi öncesi kaset mağduru 10 MHP’liden biri olan ve istifa etmediği için partiden ihraç edilen İstanbul bağımsız milletvekili İhsan Barutçu, “Bundan istifade edenlerin kendi silahları şimdi bumerang gibi kendilerine dönüyor” dedi. Barutçu, o dönemde mağdurken suçlu duruma düştüğünü belirterek, “O gün adliyede bile muhatap bulamadım” diye konuştu.

MHP’nin seçim sürecinde yaşadığı kaset komplolarının mağdurlarından bağımsız İstanbul milletvekili İhsan Barutçu, yine seçim öncesi benzer saldırıların gündemde olduğunu belirterek, “Bundan istifade edenlerin, kendi silahlarının bir bumerang gibi kendilerine dönebileceklerinin işaretlerini almaktayız” dedi. 12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde 10 MHP milletvekili adayının kamera görüntüleri ortaya çıkmış, kaset mağduru 9 MHP’li istifa ederken Barutçu, “Şantaja direniyorum” diyerek istifa etmeyince partiden ihraç edilmişti. MHP, YSK’ya başvurup aday listesinden çıkarılmasını istedi ancak reddedilince Barutçu, bağımsız olarak Meclis’e girdi. Son günlerdeki kaset söylemleri ve edindiği gözlemleriyle ilgili Hürriyet’e konuşan Barutçu şunları kaydetti:

SORUMLULUK GÖSTERSELERDİ

“Bir seçim öncesinde benzer saldırılar gündeme gelmeye başladı. Aba altından sopa gösteriliyor. Siyasetin bu şekilde birilerince dizayn edilerek, kontrol altında tutulmaya çalışılması hem iktidar, hem muhalefet boyutuyla çok tehlikeli. Meclis çatısı altında bulunduğum safhada bazı gözlemlerimiz oldu. Bunu yapan, bundan istifade edenlerin, kendi silahlarının kendilerine dönebileceğinin emareleri oluşmakta. O kirli hadisenin üzerinden belli bir kesim, Başbakan dahi, iktidarın belli bir kesimi, bu işi bir siyasi malzeme olarak kullanmaya başlamışlardır. Bugün iktidar bundan yakınırken, dünkü tavırlarına bakıp tutarsızlıklarını görmekteyiz. Oysa muhalefet partisine yönelik kirli saldırılara duyarlılık gösterebilselerdi, iktidara yönelik bir silah olmaktan çıkardı.

CEMAAT DE OLABİLİR

Meclis’te Böcek Komisyonu oluşturuldu. Komisyonda dinlenen heyetlerde intibalar edindik. Emniyet ve istihbarat biriminin en ufak bir bilgisinin olmayışı dikkatimizi çekti. Üç maymunları oynayarak işin üstünü örtme çabası içindeler. Ne böyle bir hadisenin takibatı yapılmış ne de ilgilenilmiş. Dolayısıyla ister istemez, sorumluluk cephesinde bulunan kurumlar, içlerine sirayet etmiş belli odaklarla, bu ve benzeri ilişkilerle yapılan saldırıların adeta kaynakları ve mecrası olarak görünmekte. İnanç mensuplarının, bir tarikatın, Cemaat’in mensupları da bu yapının içine girebilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*