Başbakan Erdoğan İsveç'e gidecek

Başbakan Erdoğan İsveç'e gidecek.9409
  • Giriş : 29.03.2008 / 10:50:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt'in konuğu olarak, 1-3 Nisan 2008 tarihleri arasında İsveç'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Nisan Çarşamba günü İsveç Kralı XVI. Gustaf tarafından kabul edilecek olan Erdoğan'ın daha sonra İsveç Parlamentosu Dışişleri ve AB İşleri Komiteleri üyeleri ile bir yuvarlak masa toplantısına katılacak.

Erdoğan, öğleden sonra İsveç Başbakanı Reinfeldt ile bir araya gelecek, ikili ve heyetler arası görüşmeler yapılacak. Görüşmelerin ardından, Erdoğan ile Reinfeldt ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 Nisan Çarşamba akşamı İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.

Erdoğan, bu ülkedeki programı kapsamında İsveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde bir konuşma yapacak, İsveç Ticaret Konseyi'nin düzenleyeceği Türk-İsveç Forumu vesilesi ile üst düzey iş çevreleriyle görüşmelerde bulunacak. Türk İsveç İşçi Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenecek toplantıda bu ülkede yaşayan Türklerle bir araya gelecek olan Erdoğan, daha sonra Türkiye'ye hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious