Başbakan Erdoğan Karaman'da

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Karaman'da bazı açılışlar yapmak ve TOKİ'nin anahtar teslim törenine katılmak için önce Konya'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'dan Ana uçağıyla havalanan Başbakan Erdoğan, saat 11.00 sıralarında Konya Havaalanı’na indi. Erdoğan, Vali Atilla Osmançelebioğlu, Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Emniyet Müdürü, askeri yetkililer ve partililer tarafından karşılandı.

Polis Merasim Mangası'nı selamlayan Erdoğan, kendisini karşılayanların tek tek ellerini sıktı. Erdoğan, partililerin dışarıda beklediği öğrenince, VİP kapısına çıkarak, “Akşam buradayım. Görüşürüz” dedikten sonra tekrar içeri girdi. Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Oba adlı helikopterle Karaman’a hareket etti.

BİR TEPSİ KAZANDİBİ ALDI, 100 YTL VERDİ

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kemal Kaynaşlı Stadyumu’na inen helikopterden çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini bekleyen çocuklar ve vatandaşlarla selamlaştı. Başbakanlığa ait otobüse binen Erdoğan, yolda durarak otobüsün açılan ön kapısından çocuklara oyuncak kamyon, bebek ve akıllı ajanda dağıttı. Otobüsün önünde sıraya giren çocuklar uzun kuyruklar oluşturdu.

Otobüsle sık sık durarak yoldaki çocuklara oyuncak dağıtan Başbakan Erdoğan, Karaman Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Bölümü’nde okuyan 20 yaşındaki Özlem Şahin’i otobüse aldı. Fakir öğrencilere yardım etmek için kermes düzenlediklerini söyleyen Özlem Şahin, yanında getirdiği bir tepsi ‘kazandibi’ tatlısını Başbakan Erdoğan’a ikram etti. Tatlıyı alan Erdoğan, öğrenci Özlem Şahin’e 100 YTL verdi.

Başbakan Erdoğan’a tatlı satan Özlem Şahin, “Arkadaşlarımla birlikte Başbakan’a tatlı satıp satamayacağıma dair iddiaya girdim. Onlar satamayacağımı söylediler. Ama ben sattım” dedi. Başbakan'ın kendisini çok mutlu ettiğini belirten Şahin, “Ne kadar ödeyeceğiz? diye sordu. Ben de ‘Bu tatlının değeri 5- 10 YTL, ancak siz Başbakansınız, vereceğiniz para ihtiyaç sahibi olalara gidecek’ dedim. Başbakan da 100 YTL ile birlikte, arkadaşlarıma dağıtmam için kitap verdi” diye konuştu.

Başbakanlık otobüsünün üzerindeki özel harekatçı polisin, açılışların yapılacağı Aktekke Meydanı’na kadar ayakta gitmesi dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karaman programı sonrasında, bu akşam saat 18.30’da Konya’da Rixos Otel’de partisinin il örgütüyle akşam yemeği yiyecek. Geceyi Konya’da geçirecek Erdoğan, pazar günü Mevlana Törenleri’ne katılacak.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious