Başbakan Erdoğan kupa verdi

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Başbakanlık Kupası Koşusu'nu kazanan jokeye ödülünü Başbakan Erdoğan verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

55. Başbakanlık Kupası Koşusu İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşuldu. Altı atın yarıştığı koşuyu Başbakan Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yarışatı Sahipleri Derneği Başkanı İnci Özdemir, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Umur Tamer, TİGEM Genel Müdürü İsmail Hakkı Sayın ve çok sayıda vatandaş izledi.

2200 metre çim pistte gerçekleştirilen koşuyu Selim Kaya'nın bindiği Chaps to Chaps isimli at kazandı. Murat Cavcav isimli yetiştiricinin atı yarışı 2 dakika 8 saniye 52 salisede bitirdi. İkinciliği geçtiğimiz sene Gazi Koşusu'nu kazanan Halis Karataş'ın bindiği Popular Demand isimli at kazanırken,Kaneko isimli at ise üçüncü oldu.

Birinci olan jokey Selim Kaya'ya ödülünü Başbakan Erdoğan verdi. Kupasını ve plaketini Erdoğan'ın elinden alan Kaya'nın heyecanlı oludğu gözlendi. Erdoğan Kaya'yı kutlarken, bundan sonra koşulacak ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı olmasını diledi. Erdoğan, Kaya'ya daha nice yarışları kazanması temennisinde bulundu. Başbakan Erdoğan yarış atının sahibi Murat Cavcav'a da plaket verdi. Erdoğan daha sonra Cavcav ve Kaya ile basın mensuplarına poz verdi.

Yarışta birinci olan atın sahibi 210 bin YTL'lik ödülün de sahibi oldu. İkinciye 84 bin, üçüncüye ise 42 bin YTL para ödülü dağıtıldı. Yarış öncesi Apranti Eğitim Merkezi'inde eğitim alan küçük yarışçılar midilli atları ile geçiş yaptı. Erdoğan küçük yarışçıları ayakta alkışladı. Ayrıca yarış öncesi de Mahzun Kırmızıgül bir konser verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious