Başbakan Erdoğan milletvekillerini neden uyardı?

Başbakan Erdoğan milletvekillerini neden uyardı?.50495
  • Giriş : 26.11.2007 / 22:38:00

Başbakan Erdoğan, partisin milletvekillerini Genel Kurul toplantılarına katılmaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan ayrıca, vekillerin bürokratlarla polemiğe girmemlerini de istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerini Meclis çalışmalarına devam konusunda uyararak, "Genel Kurul koltuklarını boş görmek istemiyorum" dedi. Erdoğan, geçen dönemde milletvekili listesinde yaptığı kapsamlı değişikliğin altında Meclis çalışmalarına katılımın etkili olduğunu söyledi.

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinden TBMM çalışmalarına katılmalarını isteyen Erdoğan, "Sizin asli göreviniz yasamadır. Meclis'e devam edin" uyarısını yaptı. Genel Kurul çalışmalarını takip ettiğini ve parti yöneticilerinden de katılım konusunda bilgi aldığını kaydeden Erdoğan, "Ben televizyondan izliyorum. Genel Kurul'u boş görürsem hemen grup başkanvekillerini arıyorum. Kimin gelip gelmediği not ediliyor. Geçen dönemdeki milletvekillerinin yenilenmesinde Meclis çalışmalarına katılmamaları ve seçim bölgelerine gitmemeleri etkili oldu. Ben bunu takip ediyorum ve önemsiyorum" diye konuştu.

"Genel Kurul koltuklarını boş görmek istemiyorum" diyen Erdoğan, vekillerden seçim bölgelerine de daha sık giderek, halkla kucaklaşmalarını istedi. Başbakan Erdoğan, milletvekillerini bürokratlar konusunda da uyardı. Vekillere 'Bürokratlarla polemiğe girmeyin' diyen Erdoğan, "Bir sorununuz varsa bakana iletin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious