Başbakan Erdoğan MYK'da önemli mesajlar verdi

Başbakan Erdoğan MYK'da önemli mesajlar verdi.10946
  • Giriş : 08.06.2008 / 23:15:00

Başbakan Erdoğan bu akşam "Moralinizi bozmayın, yolumuza devam edeceğiz" mesajını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Kadın Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısı (MKYK) sona erdi.

Başbakan Erdoğan, parti genel merkezinde saat 17.00'de başlayan toplantıya, saat 18.00'de katıldı ve partisinin kadın kolları üyelerine hitap etti. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 3.5 saat süren toplantının ardından açıklama yapılmadı.

Ancak CNN Türk'ün haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın toplantıda "Moralinizi bozmayın yolumuza devam edeceğiz" mesajını verdi. Yeni göreve başlayan kadın kolları MKYK üyeleri ile tek tek tanışan Başbakan Erdoğan, "Anayasa Mahkemesi'nin türban kararı ile ilgili olarak yolumuza devam edeceğiz, hiç bir güç bizi yıldıramaz, sizi de yıldırmasın her zamanki gibi aşkla, heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Moralinizi bozmayın" diye konuştu.

TBMM Genel Kurulu'nda, 9 Şubat 2008'de, türbanın yükseköğretimde serbest bırakılmasını öngören Anayasa Değişikliği teklifinin tümü 103 ret oyuna karşılık, 411 oyla kabul edilmişti.

Anayasa Mahkemesi, türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğini 5 Haziran'da iptal etti ve yürürlüğünü durdurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious