Başbakan Erdoğan NATO'yu şok etti

Başbakan Erdoğan NATO'yu şok etti.8444
  • Giriş : 04.04.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 04.04.2009 / 18:39:17

Erdoğan, G-20 Zirvesi'nde Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne karşı çıktığını açıkça ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan Londra'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Danimarka eski başbakanı Rasmussen'in NATO Genel sekreterliğine adaylığımı Türkiye'nin destekleyip desteklemeyeceği yönündeki soruya çok açık cevap verdi. Erdoğan, Rasmussen'e iki nedenden dolayı destek verilmeyeceğini söyledi.

Erdoğan birinci neden olarak PKK'nın yayın organının Danimarka'da serbestçe yayın yapmasını gösterdi. İkinci neden olaraksa, karikatür kriz esnasında Rasmussen'e götürdüğü br teklifin reddedilmesini ve krizin çok kötü yönetilmesini işaret etti. Erdoğan, karikatür krizi esnasında Rasmussen'den İslam ülkeleri büyükelçilerini toplamasını ve krizi yatıştırmasını istedğini ancak Rasmussen'in buna yanaşmadığını açıkladı. Erdoğan o krizi bile yönetemeyen Rasmussen'in daha büyük krizleri hiç yönetemeyeceğini söyledi.

CNNTÜRK'ÜN SORUSUNA DEĞİNMEDİ

Forum yöneticisi soru cevap bölümüne geçerken "ülkenizdeki son seçimlerden yine yüzde 39 gibi bir sonuç alarak başarınızı perçinlediniz" diye konuşurken, CNNTURK muhabirinin Başbakan'a ekonomi ağırlıklı uluslararası bir toplantıda yerel seçimde AK Parti'nin 8 puan oy kaybettiğini bunun için nasıl bir önlem alacağını sorması şaşkınlıkla karşılandı. Başbakan Erdoğan gazetecilerden gelen 6 soru için toplam 10 dakikalık cevap hakkında CNNTÜRK'ün sorusuna hiç değinmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*