Başbakan Erdoğan: Personelin yıllık izni ayarlansın

Başbakan Erdoğan: Personelin yıllık izni ayarlansın.11598
  • Giriş : 07.06.2007 / 09:41:00
  • Güncelleme : 07.06.2007 / 09:48:48

Erdoğan, 22 Temmuzda yapılacak milletvekili genel seçim ile ilgili bir genelge yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sandık kurullarında başkan ve üye olarak görev yapabilecek nitelikteki kamu personelinin yıllık izinlerinin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınmasını istedi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan genelgede, Yüksek seçim Kurulu’nun hazırladığı seçim takviminin uygulamaya konulduğu anımsatıldı.
Anayasanın 79. maddesinde öngörülen; "Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü" ilkesine yaraşır bir şekilde gerçekleştirilebilmesini teminen, Yüksek seçim Kurulu ile il ve ilçe seçim kurullarının bu kapsamdaki çalışmalarına diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca da her türlü desteğin verilmesinin önem taşıdığı vurgulanan genelgede, şöyle devam edildi:
"Sandık kurulları, daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden destek alınması suretiyle oluşturulacaktır. Sandık kurulunda görev verilecek personelin tecrübeli, eğitim düzeyi yüksek ve ihtiyacı karşılayacak sayıda olması, seçimin sağlıklı ve düzenli olarak yürütülmesinin başta gelen şartlarından birisidir.
Seçimin yukarıda belirtilen ilke doğrultusunda başarıyla gerçekleştirilerek millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansımasına imkan tanınması amacıyla sandık kurullarında başkan ve üye olarak görev yapabilecek nitelikteki kamu personelinin yıllık izinlerinin planlanmasında seçim tarihinin dikkate alınması zorunlu görülmektedir.
Bu itibarla, il ve ilçe seçim kurulları ile koordinasyon içerisinde, kamu personelini de mağdur etmeyecek şekilde gereken tedbirlerin ivedilikle alınmasını önemle rica ederim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious