Başbakan Erdoğan Rize'de

Başbakan Erdoğan Rize'de.12608
  • Giriş : 08.05.2008 / 23:01:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Durmak yok, yola devam'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bazı etkinliklere katılmak üzere Trabzon'dan Rize'ye kara yoluyla geçen Erdoğan, yolda zaman zaman vatandaşların sevgi gösterileri nedeniyle durarak, halkı selamladı.

Erdoğan, Rize'nin İyidere ilçesinde yaptığı kısa konuşmada yarın bir dizi açılışa katılacağını belirterek, ''Kararlılığımızdan asla taviz yok. 'Durmak yok, yola devam' diyeceğiz'' dedi.

''Millete, vatana sevdaları olduğunu'' ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

''Ülkemize daha yapacağımız çok şeyler var. Ülkemizin birliği, beraberliği, dirliği için yola çıkarken; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Bu aşkla da yolumuza yine devam edeceğiz. Ve el ele olacağız, omuz omuza olacağız. Her zamanki gibi daha çok çalışacağız.''

Erdoğan daha sonra ''baba ocağı'' Güneysu'ya geldi.

Burada da vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ve sloganlarla karşılanan Erdoğan, kısa bir konuşma yaptı.

Yarın bir dizi açılış yapacağını tekrarlayan Erdoğan, ''hizmet aşkları olduğunu, vatan ve millet için hizmet aşkıyla çalıştıklarını'' söyledi.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Onun için de bu yola çıkarken; 'Uzun ince bir yoldayız' dedik, 'gidiyoruz gündüz gece' dedik. Gece gündüz demeden yola devam edeceğiz. Hatırlarsanız birşey daha söyledik; ''Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedik. Yola böyle çıktık. Şimdi de bu hizmet yolunda 'durmak yok, yola devam' diyoruz. Yola devam edeceğiz.

Nereden nasıl bir Türkiye aldık, şu anda nasıl bir Türkiye ile hamdolsun iç içeyiz, dost-düşman, seven-sevmeyen, içerde-dışarda herkes biliyor. Artık takdir edilen bir Türkiye var. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye değil, gündem belirleyen bir Türkiye var. Böyle bir noktadayız. Onun için yeter ki birliğinizden, beraberliğinizden asla taviz vermeyin.''

Erdoğan, daha sonra vatandaşlara hitap ettiği Başbakanlık otobüsünden inerek, hemşehrileriyle tokalaştı ve bir süre sohbet etti.

Erdoğan, çocuklara da oyuncak hediye etti.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin, ''özel günlerde memleketinize geliyorsunuz'' sözleri üzerine ziyaretin çok önceden planlandığını belirtti.

''Hasret gideriyorsunuz'' ifadelerine karşılık da ''hasretin her zaman olduğunu'' söyledi.

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra Güneysu'daki evlerine geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious