Başbakan Erdoğan: "Şimdi yeniden tırmanışa geçtik"

Başbakan Erdoğan:
  • Giriş : 11.01.2008 / 22:51:00
  • Güncelleme : 12.01.2008 / 21:18:19

Erdoğan: "Bir dönem dünyanın 1 numarasıyken buralara geldik, şimdi yeniden tırmanışa geçtik"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir dönem dünyanın lideriydik, dünyanın 1 numarasıyken buralara geldik ve şimdi yeniden tırmanışa geçtik" dedi.

Şişecam cam kompleksinin açılışı için Bursa'nın Yenişehir ilçesine gelen Erdoğan, Yenişehir Heykel Meydanı'nda halka hitap ederek, hükümetin icraatlarını değerlendirdi.

Türkiye'nin tırmanışa geçtiğini anlatan Erdoğan; "Bir dönem dünyanın lideriydik, dünyanın 1 numarasıyken buralara geldik ve şimdi tırmanışa geçtik. Tırmanıyoruz. Azmi elden bırakmayacağız, çok çalışacağız. Ama benim ricam şu; enerjimizi içeride değil, dışarıda harcayalım. Birbirimizi sevmeye, saymaya harcayalım, bu ülkede o sevgimize gölge düşürmek isteyenlere inat, huzuru bozmak isteyenlerin karşısında onlara inat, birbirimizi sevelim. Çünkü birlikten güç doğar." diye konuştu.

Türkiye'nin 2007 yılında uluslararası sermayeden 20 milyar dolar aldığını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "Türkiye'de güven var, istikrar var. Yani küresel sermaye (Türkiye'ye güvenilir) diyor. Çünkü Türkiye'de artık hırsız, arsız değil güvenilir bir iktidar var. Türkiye artık bir huzur ülkesi, daha iyi olacak. Türkiye'deki turizm patlaması zaten bunu gösteriyor. Turizmden bu yıl 20 milyar dolar alacağız. Türkiye dünya turizminde çok önemli merkez oluyor. Türkiye insanı dürüsttür, namusludur, misafirperverdir. Bunun için çalışmalarımızın çok büyük önemi var."

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious