Başbakan Erdoğan sınırötesini ve DTP'yi yorumladı

Başbakan Erdoğan sınırötesini ve DTP'yi yorumladı.63327
  • Giriş : 14.11.2007 / 22:34:00

Erdoğan, Kuzey Irak'a yönelik operasyonda gelinen nokta ve DTP ile ilgili açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, sınırötesi operasyonla ilgili şu anda böyle bir işlemin başlamadığını belirterek, Genelkurmay'la sıkı bir çalışma içinde olduklarını, siyasi diplomatik ve askeri ne gerekiyorsa yapıldığını söyledi.

Erdoğan, daha önce bazı liderler savaş çığırtkanlığı yaptığını bugün ise 5 yıldır hükümetin uyguldağı noktaya geldiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan medyadan bu konuda yeterince destek alamadıklarını, menşeinden alınmayan haberle biryerlerin bombalandığı haberini yaparak bölücü örgütün reklamını yaptıklarını ileri sürdü. Erdoğan, teröre karşı başarılı olan ülkeler devletle aynı bakış açısındaki medya ile başarılı olduklarını dile getirdi.

Erdoğan, bazı siyasilerin operasyon çağrıları veya vatandaşların beklentileri doğrultusunda bu operasyonlar yapılmaz, bunların zamanı şumulü ve hazırlığı vardır. Bu konuda gerekli olan ne ise bunu şu ana kadar yaptık yine de yapacağız.

Başbakan Erdoğan, DTP'li vekiller için gündeme gelen vekilliklerinin iptaline ilişkin değerlendirmeleri ise iktidar partisi olarak böyle bir uygulamayı düşünmediklerini demokrasiye inanmış bir parti olarak anti demokratik uygulamalar yaparak birilerini farklı mecralara itme düşüncesinde olmadıklarını söyledi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious