Başbakan Erdoğan sözünü tuttu!

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın akülü tekerlekli sandalye sözü verdiği lise öğrencisi Dilek Esen, "en çok istediğim şey" dediği tekerlekli sandalyesine kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tekerlekli sandalye sözü verdiği Dilek Esen hayallerine kavuştu. Başbakan Erdoğan'dan dün karne dağıtım töreni sırasında akülü tekerlekli sandalye sözü alan Dilek Esen'in karne hediyesi bir gün sonra evine gönderildi.

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış tarafından, evine kadar getirilen akülü tekerlekli sandalyeyi gören Dilek Esen, "En çok istediğim şeye kavuştum. Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok sevindim. Dün iyiki görmüşüm onu" diye konuştu. Yeni tekerlekli sandalyesi ile istediği yere daha kolay gidebileceğini kaydeden Dilek, "Hergün beni annem okula götürüyordu. Artık anneme de fazla yük olmayacağım" dedi.

Doğan Çakar Ortapedik Engelliler Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Dilek, muhasebe eğitimi aldığını belirterek üniversitede bu alanda bir bölümde okumak istediğini kaydetti. Okulun sahip olduğu tek sosyal hayat olduğunu belirten Dilek, "Üniversiteyi okumak istiyorum. Okul bitince normal hayatımda bitmiş olacak" dedi.

Dilek'in annesi Fatma Esen, çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Dün başbakan söz verdiği akülü tekerlekli sandalyeyi hemen vereceğini söylemişti. Sözünde durdu. Dilek için çok iyi olacak. Şimdi kendisi tek başına parka ya da başka bir yere gidebilir" şeklinde konuştu. Fatma Esen, Başbakan ve eşi Emine Erdoğan'ı teşekkür için evlerine davet etti.

Dilek, yeni tekerlekli sandalyesi ile ilk denemesini ise kameralar önünde gerçekleştirdi.

İsmail Barış ise, Dilek'in çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirterek, "Sayın Başbakanın eğitimle ilgili her türlü himayeleri de olacak" dedi.

BEDENSEL ÖZÜRLÜ ERDOĞAN DA YENİ TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış'ın ikinci durağı ise Başbakan Erdoğan ile aynı mahallede oturan bedensel özürlü Erdoğan Okay oldu. Ailesi kapıcılık yapan ve yürüyemediği için çocuk arabası kullanan 17 yaşındaki Erdoğan'ı yeni tekerlekli sandalyesine babası Selahattin Okay oturttu.

Baba Selahattin Okay, Başbakanın çocuklara hediye dağıttığı bir gün, eşi Ayşe Okay'ın Başbakan Erdoğan'ın yanına giderek, "Oğlum sizi çok görmek istiyor. Ancak özürlü olduğu için gelemiyor" dediğini dile getirdi. Selahattin Okay, bunun üzerine ise Başbakan'ın kendilerini ziyaret ederek oğulları Erdoğan'ı gördüğünü ve tekerlekli sandalye sözü verdiğini kaydetti.

Anne Ayşe Okay ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu hediye beni de çok rahatlatacak. Erdoğan'ın zihninde bir şey yok. Her yere gitmek istiyor. Ben de otobüse bindiremiyor, her yere götüremiyorum. Gelemediği zamanda çok üzülüyor, bunalıma giriyor. Artık o da rahatlayacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious