Başbakan Erdoğan taburcu oldu

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü Güven Hastanesi'nden saat 20.40'ta taburcu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sabah saat 11.20 sıralarında getirildiği Güven Hastanesi'nden taburcu oldu. Erdoğan'ın hastaneden çıkışını bekleyen küçük çocuklar ellerindeki çiçekleri Erdoğan'a verdiler. Çocuklarla bir süre sohbet eden Erdoğan kameralara el salladı. Erdoğan kameralara dönerek, "Size teşekkür ediyorum. İyi akşamlar diliyorum. Yola devam" dedi. Erdoğan daha sonra aracına binerek dinlenmek üzere evine doğru yola çıktı.

Erdoğan, AK Parti Grup toplantısına katılmak için Meclis'e giderken kan şekerinin düşmesine bağlı olarak bir rahatsızlık geçirmişti ve Güven Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastane önüne zırhlı makam aracı ile getirilen Erdoğan korumalarının ve şoförünün panik yaparak aracın anahtarını içeride bırakmaları nedeniyle Erdoğan bir süre araç içerisinde yarı baygın durumda kalmıştı. Korumaların aracın camını balyoz ve keskilerle kırmaları sonucu araçtan çıkarılabilen Erdoğan, sedye ile hastanenin acil servisine kaldırılmıştı. Doktorlar yapılan müdahale sonrasında bilinci bulanık olan Erdoğan'ın kan şekerinin normale döndüğünü, ilaç ve serum tedavisi uygulandığını açıklamışlardı.

Erdoğan'ın hastaneye kaldırıldığı sabah saatlerinden itibaren hastaneye birçok bakan ve milletvekili ve siyasi parti liderlerinin yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da ziyaretine gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious