Başbakan Erdoğan TAİ'yi ziyaret etti

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAİ)'yi ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan'a, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayer de eşlik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğle yemeğini burada yiyen Erdoğan, yemekten sonra Genel Müdür Dörtkaşlı'dan TAİ'nin projeleri, kabileyetleri ve müşterilerle ilgili brifing aldı. Brifingin ardından TAİ şeref defterini imzalayan Erdoğan'a kristal bir küre ve uçak maketi hediye edildi.

Daha sonra TAİ Genel Müdürü Dörtkaşlı ile birlikte bir golf arabasına binen Erdoğan, Gönül ve Bayer ,tesisleri gezdi. Erdoğan, modernize çalışmaları devam eden Ürdün'e ait F 16'lar ve Deniz Karakol Uçağı'na çevrilen CN 235 uçaklarını yakından gördü. Başbakan Erdoğan, gezisi sırasında tesislerde çalışan işçiler tarafından alkışlandı.

Gezisini tamamlayan Erdoğan, gazetecilere kısa bir değerlendirmede bulundu. TAİ'nin her geçen gün daha da güçlendiğini ve uluslararası alanda yerini alabilmek için azimle ve kararlılıkla ilerlediğini belirten Erdoğan, yatırımlar noktasında çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. "Gelecekte oran itibariyle büyük payı bize ait ürünlerden çıktığını görecegiz" diyen Erdoğan, bunun mutluluğu içinde olduklarını ifade etti. Erdoğan, en tepeden en aşağıya kadar TAİ'de çalışan herkese teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious