Başbakan Erdoğan tek aday

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlık için tek aday olduğu AK Parti 2. Büyük Kongresi'nde 1458 delege oy kullanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genel Kurul'da genel başkanlığın dışında Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Partiiçi Demokrasi ve Hakem Kurulu seçimleri de yapılacak.

Ankara ASKİ Spor Salonu'nda başlayan AK Parti 2. Kongresi, partinin teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın konuşmasıyla başladı. Yazıcı konuşmasının ardından Divan Başkanlığı için Genel Kurul'a verilen tek öneriyi okuyarak, oyladı. Oylama sonucu Divan Başkanlığı'na Köksal Toptan seçildi. Devlet Bakanları Mehmet Ali Şahin ve Güldal Akşit'in de yer aldığı divan, Toptan başkanlığında teşekkül ettikten sonra kongrenin resmi gündemine geçildi. Salondaki herkesi saygı duruşuna ve İstiklal Marşı'nın okunmasına davet eden Toptan, salonu saygı duruşuna kaldırdığı sırada cenaze töreni yapılan eski Başbakan Bülent Ecevit'in de ismini andı.

TRAFİK KAZASI GEÇİREN GÜLLE ALKIŞLA KARŞILANDI

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in cenaze töreni nedeniyle programı değiştirilen kongrede, ayrıca folklor ve lirik gösterilerde iptal edilmiş durumda. Başbakan Erdoğan'ın Kocatepe'deki cenaze namazına katılacak olması nedeniyle konuşmasının öğleden sonra yapılacağı salonda duyruldu.

Bazı bakan ve parti yöneticilerinin kongereye erken saatlerde geldiği görünürken, salona öğle saatlerinde gelen Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin giriş yaptığı salona anons edildi. Geçirdiği Trafik Kazası sonrası tekrar görevine dönen Gülle, anons ile birlikte salonda büyük bir alkış ve coşkuyla karşılandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious