Başbakan Erdoğan'a ilginç benzetme

Başbakan Erdoğan'a ilginç benzetme.8667
  • Giriş : 22.02.2009 / 23:46:00

SP Genel Başkanı, ''Sosyal devlet, vatandaşa sadaka dağıtmaz, milleti sadakaya muhtaç hale getirmez.'' dedİ.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi'nin Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde yapılan Türkiye genelindeki belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına çok sayıda partili katıldı.

Programda konuşan Numan Kurtulmuş, hükümete yüklendi. Kurtulmuş, hükümetin ekonomi politikasını eleştirerek, Türkiye'de PETKİM'in, Telekom'un, birçok kuruluşun satıldığını; şimdi belediye kuruluşlarının satılmasının planlandığını anlattı.

Kurtulmuş, ''Sayın Başbakan, millet adına söylüyorum; Bu gittiğiniz yol, yol değildir. Size bunu tavsiye eden, emredenler kendileri vazgeçiyorlar. Milletin malını kime satıyorsunuz? Belediyenin malını satamayacaksınız. Çünkü bu seçimde millet size sarı kart gösterecek.'' diye konuştu.

Kurtulmuş, hükümetin 'sadaka ekonomisi' uyguladığını öne sürdü. Kurtulmuş, ''Sadakayı devlet dağıtmaz. Zengin Ahmet Bey tarafından yoksul Mehmet Bey'e verilir." dedi.

Kurtulmuş, "Ama bunu kameraların önünde yapmazsın. Bunu yapsanız da sadaka olmaz çünkü siz devletsiniz. 'Biz sosyal devletiz' diyorlar. Sosyal devlet, vatandaşına sadaka dağıtan devlet değildir." diye konuştu. Kurtulmuş, "Başbakan karar alma makamındadır, bir kararıyla fakirlerin gelirini yükseltebilir. Önce halkı yoksullaştırıp, sonra sadaka dağıtıyorlar.'' dedi.

BAŞBAKAN'I DEMİREL'E BENZETTİ

Başbakan Erdoğan'ı, ''1970'li yıllardaki Süleyman Demirel'e benzeten'' Kurtulmuş, "2009'da bu millet yeni bir Süleyman Demirel istemiyor." dedi.

Kurtulmuş, konuşmasının ardından adaylarla poz verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*