Başbakan Erdoğan'dan, İngiltere ziyareti öncesi açıklama

Başbakan Erdoğan'dan, İngiltere ziyareti öncesi açıklama.7701
  • Giriş : 22.10.2007 / 16:37:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 17:03:23

Başbakan Erdoğan, resmi bir ziyaret için İngiltere'ye gezisinin öncesinde bir basın toplantısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugün yaptığı basın toplantısını hatırlatması üzerine Erdoğan, "Sayın Baykal her geçen gün eriyor, kendini chack etsin" diye konuştu...

İngiltere'de İsrail Başbakanı ile de görüşeceklerini söyleyen Erdoğan, bu ülkede çeşitli inceleme ve temaslarda bulunacağını anlattı.

İşte sorular ve yanıtları:

Operasyonlar hangi aşamada? Kayıp askerler konusunda ne söyleyeceksiniz? Talabani'den gelen bir açıklama var. PKK'nın eylemlerine ara vereceğini söylüyor:

Erdoğan: Bugün hükümet sözcümüz Cemil Bey gerekli açıklamayı yaptı. Şu anda silahlı kuvvetlerimiz bölgede yoğun bir arama yapıyor. İnşallah silahlı kuvvetlerimiz bu aramalarında sonuç alır ve bizleri sevinderecek bir netice alır.

Tezkere ile ilgili Sayın Baykal'ın eleştirileri var...

Erdoğan: Sayın Baykal bir milli meselenin bakışı içerisinde olayları yorumlamıyor. Bugün Cumhurbaşkanımız kendilerini  davet ediyor. O makamdan çıkıyor ve sonra hükümeti, Cumhurbaşkanlığı'nı ve TSK'yı eleştiriyor. Gün milli birlik günü. Bunları söylüyor arkasından mutabakat çağrısında bulunuyor. Sayın Baykal akşam başka, sabah başka konuşuyor. Ben böyle bir yaklaşımın içine girmek istemem ama sayın Baykal zorla meseleyi oraya getiriyor. Burada bizim elele vermemiz lazım. Sayın Baykal senin önerin nedir? Bu konuda bildiğin bir şeyler varsa bunları bize söyle. Durmadan hakaret, en üst kurumlarımızı Cumhurbaşkanlığından tutun, hükümete ve silahlı kuvvetlerimize kadar bunları eleştirmek sana bir şey kazandırmıyor. Her geçen gün eriyorsun, daha da ereyeceksin...Bu gidiş sağlıklı gidiş değil. Sayın Baykal kendini chack et! Ama silahını devamlı olarak böyle hakarete yönelik olmasın... İlgili kurumlar mutabakat içerisinde adım atıyoruz, istiyoruz ki bu mutabakat siyaset içinde de olsun. Kimse aramızda bir sıkıntı varmış gibi bir şey söyleyemez...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious