Başbakan Erdoğan'dan 1 Mayıs sürprizi!

Başbakan Erdoğan'dan 1 Mayıs sürprizi!.8444
  • Giriş : 09.04.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 08.04.2009 / 22:32:11

Başbakan Erdoğan: 1 Mayıs'ın resmi tatil edilmesi için talimat verdim.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kabine değişikliği ile ilgili gerekli açıklamayı yaptım. Kabine revizyonu konusunda sayısına varıncaya kadar söylüyorsunuz. Ben bu konuda sizlere kim açıklama yaptıysa bana söyleyin ben inceleme yapayım hepsini kapının önüne koyayım dedim. Bakan arkadaşların böyle bir endişeleri de yok. Bu her ülkede uygulana gelmiştir. Bakanlar için de grup için de gerek görüyorsak gerekli adımı atarız bu adımı bu önümüzdeki hafta mı olur daha sonraki haftamı olur hep birlikte görürüz.
KKTC'de Ergenekon soruşturmasıyla ilgili KKTC Başbakanı'nın yargıya başvurusuyla ilgili birşey deme hakkkım yok ama yargı üzerine düşeni yapacaktır. Orada da böyle birşey varsa açıklığa çıkacaktır.
Obama'nın ziyaretiyle ilgili muhalefet liderlerinin tepkileri üzerine ise Başbakan Erdoğan "Bizim muhalefetin beyaza beyaz deme gibi bir alışkanlığı yok. Ne zaman ki beyaza beyaz derler o zaman Türkiye çok başka yerde olur" dedi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in Medeniyetler İttifakı'na gelmemesiyle ilgili soruya ise " Azerbaycan Ermenistan arasında sıkıntı giderilmedikçe, Türkiye ile Ermenistan arasındaki sorunlar da çözüm bulamaz" dedik. BM Güvenlik Konseyi'nin Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ı işgalci olarak görmesi ve orayı terk etmesini istemesidir. Mins grubunun 17 yılı aşkın bir süredir çözemediği bir sorun var, bunun çözüme ulaşması için bekledik ama istenen gelişme olmadı. Biz Azerbaycan Ermenistan arasındaki sıkıntıyı gidermek için çaba gösterdik bununla birlikte Türkiye Ermenistan arasındaki sorunların çözümü için de çaba harcadık. Bu konuda Cumhurbaşkanımız benim ve Dışişleri bakanları düzeyde görüşmeler oldu. Ancak muhalefetin ifade ettiği çirkin yaklaşımları kabul etmem mümkün değildir. Muhalefet bir iftira kampanyası içinde hareket ediyorlar. Onların akıllarından geçirmedikleri adımları atıyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*