Başbakan Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı

Başbakan Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı .40520
  • Giriş : 29.08.2008 / 15:53:00

Başbakan Erdoğan, “Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Başbakan Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Milletimizin kadını-erkeğiyle bir ve bütün olarak ortaya koyduğu varolma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922'de büyük zafere ulaştırmıştır” dedi.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
“Destansı istiklal mücadelemizi taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti'nin de temelleri atılmıştır. Sayıca kat kat üstün bir Ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur inanıyorum ki her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bizler de imkansızlıklar içerisinde büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.

Ne mutlu bizlere ki bugün bu hedefimize her zamankinden çok daha yakınız. Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*