Başbakan Erdoğan'dan açık çağrı!

Başbakan Erdoğan'dan açık çağrı!.12756
  • Giriş : 22.09.2008 / 05:42:00
  • Güncelleme : 21.09.2008 / 22:04:56

"Buradan ülkemin tüm insanlarına çağrı yapmak istiyorum" diyen Erdoğan, şu çağrıyı yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Bu coşkun bu heyecanın kaynağı sizlerin vatan ve millet sevgisiyle çarpan kalplerinizdir. Sizin tertemiz yüreklerinizdir. İşte o temiz yüreklerden çıktı AK Parti. İşte o temiz yüreklere layık olmaya gayret ediyoruz. 6 yıldır gece gündüz çalışıyoruz.

Biliyorum ki AK Parti Türkiye'yi sahiplendiği için sizlerde AK Parti'yi sahipleniyorsunuz. AK Parti Türkiye'nin hukukunu koruduğu için sizlerde AK Parti'nin hukukunu koruyorsunuz. AK Parti Türkiye'yi, İstanbul'u, Kağıthane'yi mamur hale getirdiği için sizlerde bu çatı altındasınız.

Kardeşlerim bu hareket sizin hareketiniz. Bu misyon sizin vizyonunuz. Bu kimlik sizin kimliğiniz. Bu mücadele bin yıldır muhabbetle inançla sevda ile akılla bilimle tecrübeyle yoğrulan bu toprakların ruhuna sahip çıkma mücadelesidir.

Bu ülkeye bu kimliğe bu tarihe sadakat ile sahip çıktığınız için bu aziz milletimizin layık olduğu hizmete AK Parti kadroları talip olup bu görevi yerine getirdiği için sizi kutluyorum.

Kağıthane belediyemizin sloganı var. O da 'Zamanı hizmete dönüştürmek' bu slogan bizim hizmet felsefemize uygun bir slogandır. İnsanın üzerindeki en büyük mükellefiyet zamanın hakkını vermektir. Zamanı israf eden kimsenin ne kendine ne de topluma faydası vardır. Bizim üzerimize düşen durmadan hizmet ederek milletimizin refah seviyesini yükseltmektir. Bütün şehirlerimizi kaldırarak, Atatürk'ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bu yüzden kaybedecek tek bir saniyemiz bile yok diyoruz.

Türkiye kazanımlarını hiç bir zaman kaybetmeyecek. Hala karamsarlık tohumları ekmeye çalışanlar var. Umutların yeşermesinden rahatsız olanlar var.

Türkiye ekonomisi güven ve istikrar üzerine kurulu... Türk ekonomisi artık sağlam temeller üğzerine kuruldu, bina yükseliyor. Türkiye dünyanın 17. Avrupa'nın 6. büyük ekonomisidir.

Paradan 6 sıfırı attık. Paramıza itibar kazandırdık. Enflasyonu tek haneye indirdik.

Buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Ülkemin tüm insanlarına yapmak istiyorum. Güven ve istikrar çok önemli. Ne olur bu güven ve istikrarı zedelemeyin. Bu istikrar ve güveni zedeleyerek AK Parti'yi seçim sandıklarında mağlup ederiz diye düşünürseniz bu ülke kaybeder. Yeter ki milletimiz kazansın, biz kaybetmeye hazırız dedik.

Genel başkan yardımcıma bana arkadaşlarıma iftira atanlar. Dengir bey, "bu söylediklerini ıspatla ben siyasetten ve vekillikten istifa edeceğim dedi. Eğer ispatlayamazsan ben çekil demiyorum. çık televizyona ben hata yaptım müfteriyim de dedi. Ama cevap gelmedi." CHP'nin karakteri bu. İftira at çamur at, sonra kaç.

Kağıthane çöplüktü. Biz Kağıthane'nin çehresini değiştirdik.
Bunlar iktidara gelince bir tane şehir tiyatrosu açmadılar diyor. Eline gözüne dursun. Haldun Alagaş Spor tesisinin altına en büyük tiyatro sahnesini açtık. Kağıthane'ye şehir tiyatrosu açtık.

Korkuları ellerinen bazı şeyler kaçıyor diye korkuyorlar. Korkmayın ya, her şey Türkiye için. AK Parti mi aman haa.. Yok böyle bir anlayış. Bizi takip etmiyorlar. İzlemiyorlar.

550 bin metrekare parke taşı döşediler. Benim vatandaşımın ayakları çamura değmemeli. Şehircilik altyapı ve kültürel mirasa sahip çıkmaktır. Kağıthanede bir açık hava müzesine dönüştürülmüştür. 141 adet tarihi eser kültür mirasları envanterine kaydedildi. AK Parti zihniyeti yok etmez. Korur. Kulağı olanlar umarız bunları duyor, gözü olnalar umarız bunları görmeye gelir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*