Başbakan Erdoğan'dan Avrupa Birliği'ne mesaj

Başbakan Erdoğan'dan Avrupa Birliği'ne mesaj.11023
  • Giriş : 29.05.2008 / 15:09:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 15:12:28

Başbakan Erdoğan, Avrupa Vakıflar Merkezi'nin 19. Genel Kurulu'nda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Avrupa Vakıflar Merkezi'nin 19. Genel Kurulu'nda konuştu. AB'ye mesajlar gönderen Erdoğan, "Biz AB'ye yük olmak değil AB'den yük almak istiyoruz." dedi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Tarihimizde ayağı kırık leyleğe bile vakıf kurulduğunu görüyoruz. Biz insana yatırım yapan insan odaklı bir vakıf anlayışını yeniden canlandırmak için çalışıyoruz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçeden pay almadan gelirini 15 kat artırdı. Sadece yurt içindeki değil yurt dışındaki mirasımıza sahip çıkmak için çaba sarfediyoruz. Modern çağa ayak uydurmak için dernek ve vakif faaliyetlerine de destek veriyoruz. Türkiye genelinde 78 bin dernek faaliyet gösteriyor. Bu azımsanacak bir rakam değil.

Avrupa Birliği ile 35 fasılda müzakere yürütüyoruz. Tam üye olmakta kararlıyız. Reformları kararlı polarak yapıyor uygulamaları yakından takip etmekteyiz.

Bazı ülkeler tarafından siyasi yaklaşımlarla önümüzün kesilmesini anlayamıyoruz. Biz ne kadar olumlu yaklaşım içerisindeysek AB ülkelerinden o yaklaşımı bekliyoruz. Biz AB'ye yük olmak değil AB'den yük almak istiyoruz. Reformlar yapmaya devam edeceğiz.

Demokrasi ile ekonomiyi biribirinden ayrı ayrı düşünemezsiniz. Demokrasi ve ekonomi yanyana atbaşı gitmelidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious