Başbakan Erdoğan'dan Avşar'a Temel fıkrası

Başbakan Erdoğan'dan Avşar'a Temel fıkrası.8803
  • Giriş : 11.06.2008 / 12:22:00
  • Güncelleme : 11.06.2008 / 12:24:52

Hülya Avşar'ı ağırlayan Başbakan Erdoğan, Avşar Kızı'nın inat etmesi üzerine programda fıkra anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Digiturk'teki Türkmax TV'de bu akşam ikinci ve son bölümü yayınlanan programda Erdoğan, Avşar'ın, "Ama ben sizden bir fıkra dinlemeden ya da siz bir şiir okumadan katiyen bu programı bitirmem. Yoksa otururuz akşama kadar. Tabi siz Karadenizli olduğunuz için herhalde bir Karadeniz fıkrası mı anlatırsınız. Anlatır mısınız günlük hayatta böyle arkadaşlarınızla sohbet eder misiniz, fıkra anlatır mısınız?" demesi üzerine bir Karadeniz fıkrası anlattı.

Erdoğan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın anlattığı bir fıkrayı şöyle aktardı:

"Temel'le Dursun idama mahkum olmuşlar. Şimdi tabi gelmiş artık son sözleri soruluyor. 'Son isteğin nedir, son sözün nedir?' filan diye. Sorulunca Dursun demiş ki, 'son isteğim bir anamı göreyim'. Ondan sonra dönmüşler tabi Dursun'un son arzusu bu. Temel'e de sormuşlar. Temel'in arzusu çok enteresandır. 'Dursun anasını görmesin' demiş."

Yaşanan gülüşmelerin ardından Avşar kızının ısrarı üzerine Mehmet Akif Ersoy'dan bir şiir okuyan Erdoğan, "İhtiyar amcanı dinler misin oğlum Nevruz, ne çok söyle ne büyük söyle. Yiğit işte gerek. Lafı bol karnı geniş soyları taklit etme. Sözü sağlam, özü sağlam adam ol, ırkına çek..." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious