Başbakan Erdoğan'dan Genelkurmay'a talimat

Başbakan Erdoğan'dan Genelkurmay'a talimat.12756
  • Giriş : 17.07.2008 / 20:59:00

Erdoğan'ın talimatılya Irak'ın Telafer kentinde meydana gelen intihar saldırısında yaralanan Irak vatandaşlarının tedavileri için 2 ambulans uçak yolllandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Irak'ın Telafer kentinde dün meydana gelen intihar saldırısında yaralanan Irak vatandaşlarının tedavileri için Genelkurmay Başkanlığından temin edilen 2 ambulans uçak, 21 yaralı ile 21 refakatçiyi Türkiye'ye getirmek üzere Musul'a hareket etti.
Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın Telafer kentinde dün meydana gelen intihar saldırısında yaralanan Irak vatandaşlarının tedavilerini gerçekleştirmek maksadıyla Başbakan Erdoğan'ın talimatı üzerine Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünce Genelkurmay Başkanlığından temin edilen 2 ambulans uçağın, 21 yaralı ile 21 refakatçiyi getirmek üzere bugün Musul'a hareket ettiği bildirildi.

Açıklamada, yaralı ve refakatçilerin, Irak'taki işlemlerin tamamlanmasını meteakip, Türkiye'ye getirileceği ve tedavilerine GATA ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde devam edileceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*