Başbakan Erdoğan'dan Gökçek açıklaması

Başbakan Erdoğan'dan Gökçek açıklaması.8599
  • Giriş : 25.12.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 25.12.2008 / 00:18:10

Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kararınızı neden açıklamadınız sorusuna yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i yeniden aday gösterip göstermeme konusunda hala kararını veremedi. Başbakan Erdoğan, AKP'nin Ankara Belediye Başkan adayının kamuoyu araştırmalarının sonucuna göre belirleyeceklerini söyledi.

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Grigol Mgaloblişvili ile görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Ankara Büyükşehir Başkanı adayınızın belirlenmesi sürecinde bir takım sıkıntılar yaşandığı yorumları doğru mu? Adayınızı ne zaman açıklayacaksınız?” sorusnu şöyle yanıtladı:

“Sürece girerken büyükşehir belediyelerimizle alakalı yaptığımız gerek temayül yoklamaları, gerek kamuoyu araştırmaları ve bütün bunlarla birlikte belli aralıklarla büyükşehir belediye başkan adaylarımızı açıklayacağımı söyledim. Bildiğiniz gibi şu ana kadar 5 ilimizi açıkladım. Ankara da bizim için çok çok önemli bir ilimiz, başkentimiz. Değerlendirmeleri yapıyoruz. O değerlendirmeleri yaptıktan sonra, kamuoyu araştırmaları bu hafta sonuna kadar gelirse zaten bekletmeyip açıklarız. Şu anda arkadaşlarımız Ankara'da çok ciddi sayıda denek üzerinde çalışmalarını yapıyorlar. Bu çalışmalar neticelendikten sonra da bizler Ankara Büyükşehir Belediyesiyle ile ilgili kararımızı vereceğiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*