Başbakan Erdoğan'dan KESK'e eleştiri!

Başbakan Erdoğan'dan KESK'e eleştiri!.10416
  • Giriş : 17.08.2008 / 00:32:00
  • Güncelleme : 17.08.2008 / 00:30:28

Başbakan Erdoğan’dan görüşmelerde masayı terk eden KESK’e eleştiri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu başkanlığında memur sendikaları yöneticileri bir araya geldi. Sendikalar isteklerini Hükümet'e iletecek. Hükümet de bu talepleri değerlendirip cevabını verecekti. Bu önemli toplantı başladıktan 10 dakika sonra KESK Genel Başkanı Sami Evren 'toplu görüşme masasının demokratik olmadığını, sendikaların dışlandığını ve tek taraflı davranıldığını' söyleyerek toplantıyı terketti.

Toplantıdan çıkan KESK Başkanı, KESK üyeleri ile birlikte dün geceyi Ankara'da Milli Müdafaa Caddesi'nde oturma eylemi yaparak geçirdi. Sendika yetkilileri 'ya anlaşma ya eylem' sloganı attı. İşte bu eylem bugün Başbakan Erdoğan'ın da gündemindeydi. Hükümet'in önerdiği memur maaş zamlarını açıklayan Başbakan Erdoğan konuyu KESK'in toplantıyı terketmesine getirdi. Ve 'Bunlar hiçbir işveren olmamış. Üstelik daha toplantının 10. dakikasında masadan kalkılır mı. Oturup bekleseler Hükümeti'mizin önerilerini duysalar olmaz mıydı. Bu işler böyle olmaz. Sokaklarda yürümekle bu işi çözemezsiniz' diyerek KESK'in toplantıyı terketme ve sokaklara çıkma eylemini eleştirdi.

Şimdi gözler Pazartesi günü yenüden başlayacak toplu görüşme toplantılarına çevrildi. KESK'in dışındaki sendika yöneticileri Başbakan'ın açıkladığı zamlar hakkında, 'Teşekkür ediyoruz...Ancak biz bazı isteklerimizi masada yine dile getireceğiz' derken KESK'in ne yapacağı ise henüz belli değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*