Başbakan Erdoğan'dan magandalara uyarı!

Başbakan Erdoğan'dan magandalara uyarı!.11391
  • Giriş : 24.06.2008 / 12:08:00
  • Güncelleme : 24.06.2008 / 12:25:52

Başbakan Erdoğan partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan sözlerine Milli Takım'ın yarı finale çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Erdoğan, bunun Türk Milli Takım'ının tarihinde bir ilk olmasına vurgu yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Avrupa şampiyonası'nda alınan sonuçlar takdire şayan. Maçın son düdüğüne kadar verilen mücadele çok anlamlı bir mesajdır. Türk Milli takımı'nın göstyerdiği performans dünya turnuvalar tarihinde bir ilktir. Bu görülmemiş bir inancın ürünüdür.

Yarın sonuç ne olursa olsun göğsünde ay-yıldız taşıyan herkesin gururlanması için yeterlidir. Temenni ediyorum ki yine başaracaklar. Kalbimiz dualarımız onlarla.

Bir konuya özellikle dikkat çekiyorum. Vatandaşımızın kutlama adına silaha sarılması büyük yanlıştır. Mutluluğu acı ve hüzne çevirmeye hakkı yok. Şiddetin savunması mazereti olamaz. Mağandalık insanlığa sığmaz. Galibiyetlerin ardından silah kullanarak vicadanları kanatmayalım.

Hiç bir şeyden yılmamak hedefe yürümek bu milletin hamurunda var. Bu başarıdan mutlu olmamak bu sevinci yaşamamak olamaz. Gurbetçilerin dayanışmasını bazılarının görmesini isterdim.

Hiç bir başarı tesadüf değildir. Spora çok büyük önem veriyoruz. Gençliği kötülüklerden korumak için sportif yatırımlara büyük önem verdik. Tesisleşme atılımımız sürüyor. yurdun dört bir yanında spor tesisi inşaatları var.

Türkiye son zamanda büyük spor organızasyonlarına başarıyla evsahipliği yaparak dünyanın takdirini kazanmıştır. Türkiye şimdi de olimpiyatlara ev sahipliği yapmak istiyor.

Uluslararası yatırımlar her ülke için büyük önem taşımaktadır. Türkiye için istikrar ve güven çok önemlidir. İstikra ve güven devam ettiği sürece yabancı yatırımcıyı çekmeye devam edeceğiz. Her yatırımcı istikrar ve güvenin önemine işaret ediyor.

Batman'da sel felaketine maruz kalanların imdadına yetiştik. İhtiyaç sahiplerinin yaralarını sardık, onlara ev yaptık. TOKİ afet konutlarını 1.5 sene gibi kısa bir sürede bu konutları bitirdi. Bunlar Türkiye'nin geçmişte şahit olamadığı olaylardır. Geçmişte sel olur deprem olur felaket olurdu. Bunu en son Ankara duyardı. 10-20 sene önce söz verilipte yapılmayan yatırımlar var. Biz devlet vatandaşına yabancı olamaz dedik. Kısa ve uzun vadede yapacaklarımızı not edip sıra ile yapmaya devam ediyoruz.

5 yıl önce Batman il olduktan sonra hükümetler ne yatırım yapmıştı. 2012'de GAP tamamlandığında Batman'ın yıldızı parlayacak. Hasankeyf'deki tarihi eselerin hepsini korumaya özen gösterilecek. Şu an bulunduğu bölgeden daha iyi bir yere taşınacak.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious