Başbakan Erdoğan'dan mesaj gibi ziyaret

Başbakan Erdoğan'dan mesaj gibi ziyaret.7308
  • Giriş : 13.05.2009 / 11:00:00

Önce Aliyev'in mezarına ardından tadilat nedeniyle ibadete kapatılan şehitlik camiine gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yanında beş bakanla birlikte Azerbaycan'a giden Başbakan Recep Tayip Tayyip Erdoğan Türkiye tarafından yaptırılan ancak Ermenistan'la görüşmelerin yoğunlaştığı dönemde Azeriler tarafından tadilat nedeniyle kapatıldığı belirtilen şehitlik camiini ziyaret etti. Erdoğan ayrıca Bakü'de Haydar Aliyev'in anıt mezarını da gitti.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki programına Haydar Aliyev'in anıt mezarını ziyaret ederek başlayan Başbakan Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerle bezeli çelengi anıt mezara bıraktı.

Erdoğan ve beraberindeki bakanlar ile öteki yetkililer daha sonra Türk şehitliğini de ziyaret etti.

Şehitliğe çelenk ve karanfil koyan Başbakan Erdoğan, daha sonra tadilat yapıldığı ifade edilen ve bu nedenle bir süredir ibadete kapalı olan şehitlik camisinin avlusunda yer alan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine gitti.

BEKLENEN GÖRÜŞME

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Zağulba Sarayı'ndaki görüşme TSİ 10.15'de başladı. İki liderin daha sonra yapılacak heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*