Başbakan Erdoğan'dan özelleştirme haberleri

  • Giriş : 10.02.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin üstüne yük olan devlet kuruluşlarını özelleştirmeye devam edeceklerini belirterek, özelleştirmelerden dolayı ise hiçkimseyi mağdur etmeyecekleri söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık özel uçağı Ata ile Adana Şakirpaşa Havaalanı'na, eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Genel Başkan Yardımcıları Mir Dengir Mehmet Fırat, Hayati Yazıcı ve milletvekilleri ile birlikte gelen Başbakan Erdoğan, Mersin'e hareketinden önce kendisini karşılamaya gelenlere karşı kısa bir konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan'ı Adana'da Vali Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, partililer ile vatandaşlar karşıladı.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, iktidara geldikleri günden bu yana verdikleri her sözü gerçekleştirme gayreti içinde olduklarını söyledi.

İşçi ve memur maaşlarından kesilen ve Tasarruf Teşvik Fonu'nda biriken paraları hiçbir iktidarın ödemeye yanaşmadığı anlatan Erdoğan, "3 yıldır geldiğimiz noktayı herkes görüyor. Mukayesesini iyi yapsın. Bugüne kadar iktidara gelmiş siyasi partiler sizleri aldatmış. Ancak biz bugüne kadar nema için 10 katrilyon lira ödedik. Yalnızca 4 katrilyonluk ödeme kaldı." dedi.

Karşılamaya gelenler arasında kapatılma kararından vazgeçilen Adana Tekel Fabrikası çalışanlarının olduğunu farkeden Erdoğan, milletin sırtında kambur olarak gördükleri işletmelerin mutlaka özelleştirileceğini vurguladı.

Erdoğan, "Ancak bu özelleştirmelerden dolayı kimseyi mağdur etmedik, etmeyeceğiz." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, özelleştirme yapılırken bir hak ve hukuk kavramı olması gerektiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Özel sektör bu işi kimle yapacak yine sizinle çalışacak. Buralara şuradan buradan insanlar ithal edilmeyecek. Yine benim Türk vatandaşım orada çalışacak. Bunların hepsi zaten sözleşmelerde kaydediliyor. Hiçbir endişeniz olmasın. Bu alanları rantabl hale getireceğiz. Türkiye bugüne kadar hep kaybetti ancak bundan sonra kaybetmeyecek. Çünkü siz güçlü olursanız Türkiye güçlü olacaktır. Siz zayıf olursanız Türkiye zayıftır, bunu böyle bilin. Onun için biz vatandaşın refah seviyesini daha yukarıya çıkarmanın mücadelesini veriyoruz."

Özelleştirmesi gündemde olan TEKEL Adana Sigara Fabrikası işçileri, 'Fabrikanın kapatılmasının askıya alınmasından dolayı' Başbakan Erdoğan lehine slogan attı. "Tekel sizinle gurur duyuyor" şeklinde slogan atan işçilere Başbakan, "Ben de sizinle gurur duyuyorum." diye cevap verdi.

Bu arada Başbakan Erdoğan'a Tekel'de çalışan 2 çocuk annesi Naciye Tulukçu çiçek verdi. Başbakan Erdoğan ise Tulukçu'nun 3 yaşındaki küçük kızı Zeliha'yı kucağına alıp öptü.

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Başbakanlık'a ait helikopterle Mersin'e hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious